Ostatni dzień 2019 roku to doskonała okazja by podsumować aktywność naszych czytelników w serwisach tematycznych. O czym najchętniej czytaliście w serwisie budowlanym eOstrołęki? Zachęcamy do podsumowania TOP 10.
Dla wielu Polaków rok 2019 upłynął pod hasłem budowy lub remontu domu, a to przecież dobra okazja do montażu lub wymiany ocieplenia. Warto już teraz zastanowić się, jak odpowiednio zadbać o oszczędne wykorzystywanie energii, komfort i bezpieczeństwo w Twoim domu.
Zmniejszenie liczby dokumentów, które będą potrzebne przy składaniu wniosku o pozwolenia na budowę, uproszczenie wymaganego przy tym
projektu budowlanego i legalizacja dawnych samowoli budowlanych – to jedne z kluczowych zmian w projekcie dużej nowelizacji Prawa budowlanego, autorstwa MIiR.
58 proc. budynków w Polsce ma powyżej 40 lat, jest w złym stanie technicznym i negatywnie wpływa zarówno na zdrowie mieszkańców, jak i jakość powietrza – wynika z ostatniego „Barometru zdrowych domów”.
Rządowy program Mieszkanie Plus ma zwiększyć liczbę mieszkań na wynajem – dostępnych dla osób o średnich dochodach, które nie mogą zaciągnąć kredytu mieszkaniowego na rynkowych zasadach, ale z drugiej strony ich dochody są zbyt wysokie, żeby ubiegać się o mieszkanie komunalne.
Najnowsze statystyki nie pozostawiają wątpliwości - w Ostrołęce stale przybywa budynków mieszkalnych. Jednocześnie... maleje liczba mieszkańców.
Z danych GUS wynika, że liczba seniorów wciąż rośnie, ale liczba ludności ogółem spada. Oznacza to, że seniorzy stanowią coraz większą część polskiego społeczeństwa. Już dziś widoczne są nowe trendy m.in. na rynku nieruchomości.
Jakie są ceny mieszkań na Mazowszu? Okazuje się, że Ostrołęka w porównaniu z innymi dużymi miastami naszego województwa wypada bardzo korzystnie. Tak wynika z najnowszych statystyk.
Według szacunków w Polsce funkcjonuje około 5 milionów wspólnot mieszkaniowych, składających się z ogółu właścicieli lokali w danej nieruchomości. Przynależność do wspólnoty mieszkaniowej jest automatyczna, tzn. powstaje w momencie wykupu lokalu na własność, i nie można się jej zrzec. Właściciel lokalu, a zarazem członek wspólnoty, nie tylko ma realny wpływ na jej funkcjonowanie i podejmowanie ważnych decyzji dotyczących budynku i nieruchomości wspólnej, lecz także ciąży na nim szereg obowiązków.
Kiedy zabieramy się za wystrój wnętrza, stoi przed nami szereg wyzwań. Warto wiedzieć, czym powinniśmy się kierować i co dobrze jest wziąć pod uwagę w całym procesie. Na przykład, płytki drewnopodobne mogą się doskonale sprawdzić, jeżeli pasują do całościowej koncepcji przestrzeni. O czym trzeba pamiętać, zabierając się za projektowanie mieszkania lub domu, a w szczególności łazienki?
Proobywatelskie, deregulacyjne, wolnościowe – takie są zmiany w prawie budowlanym, które przygotowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Znikną absurdy, takie jak konieczność uzyskania pozwolenia na budowę w przypadku instalacji bankomatów, paczkomatów czy innych małych automatów. Pakiet zmian w prawie budowlanym zaproponowanych przez ministerstwo został przyjęty przez rząd.
Dziękujemy, że byliście z nami w 2019 roku. Zachęcamy do odwiedzania portalu w 2020 roku. A na dziś życzymy szampańskiej zabawy i wszelkiej pomyślności już od 1 stycznia!
Komentarze
hhh
Dodaj Komentarz