Płytki drewnopodobne - 4 zasady wystroju wnętrz

10 lutego 2019 0 Komentarzy

Płytki drewnopodobne - 4 zasady wystroju wnętrz

Kiedy zabieramy się za wystrój wnętrza, stoi przed nami szereg wyzwań. Warto wiedzieć, czym powinniśmy się kierować i co dobrze jest wziąć pod uwagę w całym procesie. Na przykład, płytki drewnopodobne mogą się doskonale sprawdzić, jeżeli pasują do całościowej koncepcji przestrzeni. O czym trzeba pamiętać, zabierając się za projektowanie mieszkania lub domu, a w szczególności łazienki?

 1. Wanny wolnostojące czy wanny prostokątne? - funkcjonalność
 2. Parawany nawannowe - estetyka
 3. Deszczownica, czyli dbałość o detale
 4. Płytki drewnopodobne czy płytki heksagonalne? - spójność koncepcji

Wanny wolnostojące czy wanny prostokątne? - funkcjonalność

Urządzanie przestrzeni jest zadaniem trudnym. Ważne jednak, aby zaprojektowane wnętrze było funkcjonalne, czyli praktyczne pod względem użytkowym. W przypadku wyposażenia łazienkowego mogą się nam przydać rozwiązania takich firm, jak chociażby:

 • Grohe
 • New Trendy
 • Radaway
 • Hansgrohe
 • Roca
 • Sanplast
 • Kludi
 • Cersanit

To oczywiście tylko niektóre z opcji, jakie mamy do wyboru na rynku. Czym bardziej zagłębiamy się w cały proces, tym więcej pytań się pojawia. Warto zastanowić się chociażby nad tym, czy w naszej łazience powinna pojawić się bateria umywalkowa stojąca, czy może chcemy wypróbować innego rodzaju warianty. Również wybór pomiędzy wannami wolnostojącymi a prostokątnymi może nastręczać problemów. Trzeba jednak kierować się rozsądkiem i swoimi upodobaniami.

Parawany nawannowe - estetyka

Ważne również, aby wnętrze atrakcyjnie się prezentowało. W przypadku łazienki dobrze sprawdzić się mogą chociażby parawany nawannowe, które niejednokrotnie dodają klasy i szyku od strony wizualnej przestrzeni. Zdecydować się można chociażby na wersje całkiem przezroczyste, które są stylowe i eleganckie.

Deszczownica, czyli dbałość o detale

Szczegóły także odgrywają bardzo istotną rolę. Odnośnie łazienki warto się zastanowić, czy chcielibyśmy wykorzystać deszczownicę do prysznica, czy też tradycyjną słuchawkę. Powinniśmy dopasować rozwiązania do reszty elementów wystroju.

Płytki drewnopodobne czy płytki heksagonalne? - spójność koncepcji

Wszystkie wybrane przez nas elementy muszą tworzyć spójną całość i na to trzeba zwrócić szczególną uwagę. Płytki drewnopodobne mogą być doskonałym wyjściem, jeżeli przestrzeń utrzymana jest w tradycyjnym tonie, jednak w modernistycznym wystroju również takie rozwiązanie może się sprawdzić. Płytki heksagonalne natomiast stanowią świetny sposób na to, aby odrobinę zaszaleć w kwestii projektowania. Taką funkcję spełniać mogą również inne niestandardowe kształty.

KomentarzeDodaj Komentarz


COMFORT - BRAMY OKNA ROLETY


Ty decydujesz jakiej stolarki potrzebujesz!
Krispol to ceniony polski producent kompletu stolarki o

ENERGAS zaprasza

Przedsiębiorstwo Inżynierii Sanitarnej
ENERGAS Sp. z o.o. Sp.k ul. Warszawska 2
07-410 Ostrołęka
t

Wentylacja - Rekuperacja

Wentylacja z odzyskiem ciepła - rekuperacja. Obniż rachunki za ogrzewanie nawet o 50% i oddychaj św

USŁUGI OGÓLNO - BUDOWLANE

budowa domówwięźby dachoweelewacjepodbitkistolarka okiennaelektrykaadaptacje poddaszymalowanie natry

Wykończenia wnętrz-remonty

- łazienki od A-Z- glazura- terakota- adaptacja poddaszy- sufity podwieszane- suche zabudowy- malowa

FaceBook