Usługi dźwigowe – co oferują?

30 września 2022 0 Komentarzy
 Definicja „usługi dźwigowe” obejmuje wiele różnych usług polegających na wynajmie różnego typu urządzeń dźwigowych jak żurawie, podnośniki koszowe itp. W ramach usługi klient może liczyć na transport urządzenia na miejsce wykonania pracy, jego montaż, a także obsługę. Dodatkowo usługi dźwigowe obejmują serwis i konserwację urządzeń.

Urządzenia dźwignicowe to pojazdy dźwigowo-transportowe służące do pionowego lub poziomego przemieszczania ładunków na niewielką odległość w ruchu przerywanym. Urządzenia te stanowią bardzo liczną grupę sprzętów, które znajdują zastosowanie w prawie każdej dziedzinie przemysłowej. Eksploatacja takich pojazdów wymaga odpowiednich kwalifikacji. Mogą być one obsługiwane tylko przez specjalistów posiadających odpowiednie  uprawnienia potwierdzone państwowym egzaminem UDT. Wśród urządzeń dźwignicowych wyróżnia się dwa podstawowe typy:  • dźwignice proste, które są zbudowane z jednej części składowej;

  • dźwignice złożone, które są zbudowane z kilku części składowych. 


Do dźwignic prostych zaliczane są m.in. dźwigniki, cięgniki, wózki, suwnice, wspornice i żurawie. Natomiast dźwignice złożone obejmują dźwignice suwnicowo-wspornicowe, dźwignice suwnicowo-żurawiane. Urządzenia te są wyposażone w mosty, torowiska, wieże, słupy, pływaki, a także w samochody. 


Usługi dźwigowe – na czym polegają?


Usługi dźwigowe Kraków lub inne miasta obejmujące to często kompleksowy serwis, który polega na wynajmie różnych urządzeń dźwigowych, żurawi wraz z transportem, dostarczeniem pojazdu na miejsce, jego montażem i obsługą w trakcie wykonywania zleconych prac. Dodatkowo w ramach takich usług klient może zamówić rejestrację urządzeń w UDT, a osoby chętne mogą skorzystać ze szkoleń na urządzenie dźwigowe. Korzystając z profesjonalnych usług dźwigowych, najemca ma pewność, że uzyska sprzęt dopasowany do potrzeb zaplanowanych prac, a dodatkowo obsługą urządzenia zajmie się odpowiednio przeszkolony operator z uprawnieniami. 


Kompleksowe usługi dźwigowe – czy warto?


Kompleksowe usługi dźwigowe to rozwiązanie dla każdej firmy, która potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu jak dźwig, żuraw wraz z obsługą, transportem i montażem. Po zgłoszeniu zapotrzebowania na konkretny sprzęt dostawca dostarcza urządzenie wraz z dokumentacją o nadzorze UDT potwierdzającą dopuszczenie dźwigu do użytku. Usługi dźwigowe to usługa dla firm, które potrzebują konkretnego sprzętu na kilka dni lub tygodni do wykonania odpowiednich zadań. Koszty takich usług są dużo niższe niż zakup nowego lub używanego dźwigu albo żurawia, który dodatkowo musi być przechowywany w odpowiednich warunkach.


Usługi dźwigowe obejmują szereg przedsięwzięć związanych ze sprzętem oraz uprawnieniami UDT. W ramach działalności każda firma budowlana lub transportowa może wynająć taki sprzęt jak dźwig czy też żuraw na określony czas. Dodatkowo sprzęt wraz z operatorem jest dostarczany i montowany na miejscu pracy. Usługi dźwigowe to także szkolenia operatorów obsługujących dźwignice, wciągniki, żurawie, suwnice, wciągarki, wózki widłowe, a także rejestracja i serwis urządzeń UDT związany z przygotowaniem do badań odbiorczych, okresowych oraz kontrolnych.


 

Komentarze

Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Dodaj Komentarz


zdjecie 6054
COMFORT - BRAMY OKNA ROLETYTy decydujesz jakiej stolarki potrzebujesz!„Dokończ budowę i zamknij stan surowy teraz z jeszcze wi


Blaty kuchenne i łazienkowe

Blaty kuchenne i łazienkowe z materiału wysokiej jakości.
Blaty wykonane z konglomeratów kwarcytowych

ODBIOR ZLOMU

ODBIOR ZLOMU TEL 512 741 798

Geodeta

USŁUGI GEODEZYJNE MARCIN CIEŚLAK-mapy do celów projektowych pod budynki, przyłącza gazowe, energetyc

Malowanie natryskowe i tradycyjne

Specjalizujemy się w malowaniu natryskowym jak i tradycyjnym !Polecamy Łukasza który zajmuje się mal

FaceBook