Tynki drewnopodobne - hit czy kit?

31 sierpnia 2017 5 Komentarzy
Zależy Ci, aby Twój dom był jednym z najbardziej przyciągających wzrok w okolicy? Nie chcesz mieszkać w kolejnym szarym i nijakim budynku, podobnym do innych? Jeśli chcesz wyróżniać się wśród sąsiadów i cieszyć unikalnym designem - jest na to sposób. Postaw na tynki drewnopodobne.

Zależy Ci, aby Twój dom był jednym z najbardziej przyciągających wzrok w okolicy? Nie chcesz mieszkać w kolejnym szarym i nijakim budynku, podobnym do innych? Jeśli chcesz wyróżniać się wśród sąsiadów i cieszyć unikalnym designem - jest na to sposób. Postaw na tynki drewnopodobne.

Tynki drewnopodobne – ekologiczna alternatywa dla drewna

Tynki drewnopodobne to doskonała recepta dla wszystkich miłośników ekologii, którzy jednocześnie pragną uniknąć wszystkich problemów, jakich przysparza naturalne drewno. Dzięki nim można uzyskać ciekawy i zarazem bardzo atrakcyjny efekt, równocześnie dbając o środowisko naturalne. Przy takiej elewacji bowiem nie ucierpi ani jedno drzewo. Wybór tynku drewnopodobnego pomoże nam zaspokoić gust estetyczny i pozwoli przez długi czas cieszyć się wyjątkowymi walorami dekoracyjnymi. Taki materiał nie będzie pękał, wypaczał się, odbarwiał, czy wydzielał intensywnych zapachów, z jakimi mielibyśmy do czynienia, jeśli zdecydowalibyśmy się na naturalne drewno.

Jednym z atutów wykonanej z tynku drewnopodobnego elewacji jest wysoka odporność na czynniki zewnętrzne, takie jak wilgoć, mocne nasłonecznienie, czy zmiany temperatury. Dzięki niej nie musimy także martwić się, że w przyszłości pojawi się grzyb lub pleśń, poświęcając zaledwie niezbędne minimum czasu na pielęgnację. Przy drewnianych okładzinach systematyczne impregnowanie i odpowiednia konserwacja byłby niezbędne dla zachowania estetycznego wyglądu i trwałości materiału. Wybierając zatem tynkowaną elewację możemy zapobiec dodatkowym wydatkom.

Czy warto zdecydować się na tynk drewnopodobny?

Ostatnio coraz częściej wracamy do tego, co proste i naturalne. Taki trend utrzymuje się już od dłuższego czasu i to w wielu aspektach naszego życia. Kierujemy się tym także przy wyborze materiałów budowlanych, dlatego często decydujemy się na drewno. Tynki drewnopodobne mogą być dla niego świetną alternatywą, bowiem doskonale imitują swój naturalny odpowiednik. Różnicę dostrzeże tylko oko fachowca. Zastanawiając się nad postawionym pytaniem warto przede wszystkim wskazać zalety takiego rozwiązania. W starciu pomiędzy drewnem i tynkiem drewnopodobnym na korzyść tego drugiego przemawiają znacznie niższe koszty wykonania, łatwość utrzymania, obojętność na czynniki środowiskowe oraz brak jakichkolwiek problemów z ewentualnymi naprawami uszkodzeń.

Rozwiązanie tego typu pozwala na wybór elewacji, która doskonale wkomponuje się w naturalne otoczenie i sprawi, że dom będzie miał ciepły i stylowy klimat. Biorąc pod uwagę wszystkie atuty z pewnością można zaryzykować stwierdzenie, że tynki drewnopodobne to prawdziwy hit budowlany i doskonały wybór materiału do wykończenia domu.

Jeśli nadal nie jesteśmy przekonani do takiej elewacji, możemy zacząć od niewielkich, gustownie dobranych drewnopodobnych detali. Podkreśli to oryginalność budynku i będzie jego idealnym wykończeniem. Będzie to również doskonały sprawdzian, jak taki materiał funkcjonuje w praktyce. Efekty być może sprawią, że zdecydujemy się na pokrycie tynkiem dekoracyjnym większej przestrzeni.

Specyfikacja tynku drewnopodobnego Ceresit: Budujmy.eu

zdjecie 7037
BRAMY OKNA DRZWI  ROLETY  PARAPETY DE-KO

BRAMY        OKNA         DRZWI                ROLETY               PARAPETY Profesjonalizm, komple

COMFORT - BRAMY OKNA ROLETY
Ty decydujesz jakiej stolarki potrzebujesz! „Dokończ budowę i zamknij stan sur


Hurtownia  ARCO- materiały budowlane  /Ławy 75  k.Rzekunia/

OFERUJEMY W PROMOCYJNYCH CENACH >>> PONIŻSZY ASORTYMENT BUDOWLANY: STYROPIAN biały, grafitowy, ni

GEAL ul. Kopernika 10

Zapraszamy do naszych Biur Handlowych:OSTROŁĘKA ul. Kopernika 10 (obok sklepu Metalowiec)tel. 29 761

Oczyszczalnie , Przyłącza, hydraulik

Nasza firma zajmuje się kompleksowym montażem jak i serwisem Przydomowych oczyszczalni ścieków (biol

FaceBook