Przewaga lekkich ścian działowych nad tradycyjnymi ścianami murowanymi, czyli dlaczego to pierwsze rozwiązanie jest lepsze?

05 lipca 2021 0 Komentarzy

Bardzo częstym pomysłem na szybkie dokonanie zmian w domu lub mieszkaniu jest postawienie ściany działowej. Jest to bardzo prosty sposób na całkowitą odmianę wnętrza. W ten sposób można również zyskać dodatkowe pomieszczenie. Tego typu ścianę wykonać można między innymi z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych. Innym, również często spotykanym rozwiązaniem są tradycyjne ściany murowane. Na którą opcję najlepiej się zdecydować? Przeczytacie o tym poniżej.

Ściany działowe z płyt gipsowo-kartonowych 

Można powiedzieć, że płyty gipsowo-kartonowe całkowicie podbiły świat prac wykończeniowych. Ich wykorzystanie posiada bowiem liczne zalety. Przede wszystkim są one powszechnie dostępne w każdym sklepie budowlanym. Występują również w licznych wersjach, które przeznaczone są do konkretnych pomieszczeń (charakteryzują się one odmiennymi właściwościami, np. płyty wodoodporne lub ognioodporne). Największą zaletą montażu ścian działowych z płyt gipsowo-kartonowych jest jednak to, że praktycznie całość prac z tym związanych odbywa się na sucho. Wiele przydatnych porad znajdziesz też na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl.  

Dodatkowo postawienie ściany działowej z tego rodzaju płyt nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, ani posiadania doświadczenia (ich montaż jest bowiem stosunkowo prosty). Warto również wspomnieć, że wykorzystanie płyt gipsowo-kartonowych pozwala na bardzo szybkie uzyskanie gładkiej powierzchni, dzięki czemu można od razu przejść do wykonywania prac wykończeniowych.  

Dlaczego nie tradycyjne ściany murowane? 

Stawianie tradycyjnych ścian murowanych jeszcze do niedawna było najpopularniejszym rozwiązaniem w przypadku ścian działowych. Dlaczego obecnie to płyty gipsowo-kartonowe mają nad nimi przewagę? Głównie ze względu na to, że montaż tradycyjnych ścian murowanych wiąże się z pracochłonnym oraz kosztownym tynkowaniem. Tak postawione ściany są również znacznie masywniejsze niż lekkie ściany działowe z płyt gipsowo-kartonowych. 

 

Komentarze

Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Dodaj Komentarz


zdjecie 7501
zdjecie 7501
COMFORT - BRAMY OKNA ROLETY

Ty decydujesz jakiej stolarki potrzebujesz!Drodzy Inwestorzy  wybierając produkty marki KRISPOL do

SCHODY RINTAL: PROMOCJA! WRZESIEŃ BEZ VAT

Wielkimi krokami nadciąga jesień! To idealna okazja, aby przygotować dom na długie jesienne wieczory

Elektryk - Kompleksowo

firma elektroinstalacyjna oferuje swoje usługi:
- montaż instalacji elektrycznych w nowo wybudowanyc

Zadbane, duże siedlisko; możliwość hodowli koni.

Siedlisko o pow. 6500 m2 we wsi Żerań Mały, gmina Olszewo-Borki, powiat ostrołęcki z trzema budynkam

Sprzedam dzialke budowlaną

Sprzedam działkę budowlana 7,8a w Ostrołęce przy ulicy Odlglej na osiedlu Stacja

FaceBook