Pilarki tarczowe – jakie warto wybrać?

22 kwietnia 2021 0 Komentarzy

Pilarki tarczowe to urządzenia, które bywają przydatne w trakcie remontów, przy planowanej renowacji oraz przy budowie, dlatego warto je mieć wśród swoich narzędzi. Dzięki nim docinanie elementów z drewna, czy innych podobnych tworzyw staje się zdecydowanie łatwiejsze. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem piły tarczowej – zobacz, na co dobrze jest zwrócić uwagę.

Co trzeba wiedzieć o pilarkach tarczowych?

Pilarki tarczowe to jedne z bardziej popularnych elektronarzędzi, gdyż są przydatne wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność zmiany wymiaru jakiegoś przedmiotu. Z ich pomocą można skrócić blat, wyciąć otwór pod umywalkę, dociąć elementy do budowy altany ogrodowej, czy dopasować do wnętrza panele podłogowe. Pilarki tarczowe mogą występować w postaci stołowej, co zapewnia wygodną i stabilną pracę. Charakteryzują się one dużą mocą i możliwością dokładnego cięcia, o ile dopasujemy do niej dobrej jakości tarcze. Inną opcją są modele ręczne, które sprawdzają się w trudnodostępnych miejscach lub poza obrębami budynków.

Jeśli zależy nam na pilarce dobrej klasy, warto przyjrzeć się materiałom, z jakich została wykonana. Uchwyt powinien wygodnie leżeć w dłoni, a najlepiej, jeśli pokryty został tworzywem, które uniemożliwia ślizganie się. Niektóre modele są wyposażone w funkcję odsysania pyłu lub wyświetlającą się miarę, co bywa przydatne przy pracach konstrukcyjnych.

Na co zwrócić uwagę kupując pilarkę tarczową?

Wybierając pilarki tarczowe, takie jak np. https://www.bricomarche.pl/narzedzia-i-akcesoria/elektronarzedzia-akcesoria/wyrzynarki-pily-pilarki/pilarki-tarczowe, należy zweryfikować ich rozmiar. Jeśli zależy nam na mobilnym modelu, lepiej postawić na lżejsze propozycje, które można w miarę swobodnie transportować. Znaczenie ma oczywiście moc urządzenia – wpływa ona bowiem na tempo pracy. Mocniejsze przyrządy bywają również dokładniejsze, dlatego jeśli szukamy narzędzia precyzyjnego, lepiej stawiać na te o większej mocy.

W przypadku pilarek znaczenie ma też głębokość cięcia. Wpływa to na materiały, które można poddawać cięciu – nie wszystkie poradzą sobie z grubymi deskami, czy niestandardowymi pniakami. Jednak najważniejszą rzeczą jest tarcza – bez niej nie ma mowy o gładko dociętych elementach. Najlepiej sprawdzają się tarcze z dużą ilością zębów, co gwarantuje precyzyjną pracę. Przyjmuje się, że im twardsze drewno, tym więcej zębów powinna mieć tarcza, choć równie ważny jest ich rozstaw i kąt. Warto wybierać produkty dodatkowo utwardzane (np. tytanem), co gwarantuje dokładniejsze działanie.

materiał partnera

Komentarze

Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Dodaj Komentarz


zdjecie 4528
zdjecie 4528
COMFORT - BRAMY OKNA ROLETY

  Ty decydujesz jakiej stolarki potrzebujesz!
Krispol to ceniony polski producent kompletu stolarki

Przeszklenia drzwiowe.

Wykonam przeszklenia witrazowe do drzwi,scian i okien.Cena jest ustalana indywidualnie w zależności

NOWOCZESNY, NIEDUŻY, EKOLOGICZNY DOM W STANIE DEWELOPERSKIM

W najnowszej ofercie przedstawiam Państwu nieduży, parterowy dom o pow. 120 m2 z dwustanowiskowym ga

POSADZKI MIXOKRETEM

Wykonujemy posadzki agregatem spalinowym. Szybko i dokładnie. Zapraszam do kontaktu nr. tel. 5051450

Dotacja na termomodernizację budynków mieszkalnych

Kompleksowa pomoc przy wypełnianiu wniosków na termomodernizację budynków z programu "Czyste powietr

FaceBook