Pierwszy dzień szkoły tuż tuż. O czym pamiętać urządzając pokój dla ucznia?

18 sierpnia 2016 0 Komentarzy

Choć wakacje jeszcze trwają, pora zacząć myśleć o powrocie do szkoły. Przygotowania do pierwszego dzwonka wzbudzają wiele emocji. Warto się jednak zastanowić, co tak naprawdę wpływa na szybkość uczelnia się i koncentrację naszych pociech? O radę poprosiliśmy eksperta z Fabryki Materacy JANPOL.

Choć wakacje jeszcze trwają, pora zacząć myśleć o powrocie do szkoły. Przygotowania do pierwszego dzwonka wzbudzają wiele emocji. Warto się jednak zastanowić, co tak naprawdę wpływa na szybkość uczelnia się i koncentrację naszych pociech? O radę poprosiliśmy eksperta z Fabryki Materacy JANPOL.

Rok szkolny to czas intensywnego wysiłku – fizycznego i emocjonalnego. Dzieci mają wiele obowiązków, a liczba zajęć dodatkowych wyrównuje się z ilością codziennych lekcji. Lista zakupów szkolnych jest bardzo długa. Obok zeszytów, tornistrów czy kolorowych piórników – rodzice powinni pójść o krok dalej. Pamiętając, że odpoczynek jest równie ważny jak zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności – warto zatroszczyć się o pokój ucznia. To właśnie w nim sen oraz światło odgrywają bardzo ważne funkcje. Dbając o potrzeby najmłodszych Fabryka Materacy Janpol stworzyła materace specjalnie dla komfortu ich snu i nauki.

Sen to najlepsze korepetycje

Podczas nocnego odpoczynku organizm ulega kompletnej regeneracji. Wydziela się hormon wzrostu, a mózg systematyzuje i utrwala informacje zdobyte podczas dnia

- Dzieci, które śpią zbyt mało mają problemy ze skupieniem i są nerwowe. Regularnie przesypiane godziny wpłyną na wzrost odporności najmłodszych, pomagając uniknąć szkolnych epidemii.  Uczeń powinien spędzać około dziewięciu godzin w krainie morfeusza, jest to oczywiście determinowane przez jego potrzeby i temperament –radzi Tomasz Goc z Fabryki JANPOL.

Wypoczęty w domu, aktywny w szkole

Na rozwój psychofizyczny wpływa nie tylko długość snu, lecz też jego jakość. Pamiętajmy by pokój był wywietrzony, a dziecko tuż przed snem nie przebywało w pobliżu urządzeń emitujących niebieskie świtało – laptopa i smartfona.

- Komfort odpoczynku i właściwa sylwetkę najmłodszych zależy także od doboru posłania. Fabryka Materacy Janpol odpowiadając na tę potrzebę stworzyła model Uranos. Jego innowacyjna, sprężynowo-piankowo-kokosowa struktura wpływa na optymalne podparcie kręgosłupa. Jest to bardzo istotny aspekt, zważywszy na wagę plecaka, ucznia podstawówki. W materacu zostały wykorzystane naturalne surowce takie jak kokos, który posiada termoregulacyjne i antyalergiczne właściwości, czyniąc bezpiecznym, sen każdego dziecka.- dodaje ekspert z Fabryki JANPOL.

Światło to klucz do sukcesu

Kiedy zadbamy o sen dziecka – warto skupić się na świetle w pokoju. Młody organizm potrzebuje komfortowych warunków do pracy – aby w przyszłości nie ponosić negatywnych konsekwencji. Dlatego tak ważne jest odpowiednie naświetlenie miejsca pracy. Biurko powinno znajdować się przy oknie, aby zniwelować ilość sztucznego światła i umożliwić jak najdłuższe obcowanie z tym naturalnym. Cały pokój powinien być jasny i przytulny, aby dziecko chciało spędzać w nim czas i odrabiać lekcje. Warto zadbać o kolorowe szczegóły – białe ściany idealnie komponują się z wielobarwnymi poduszkami, pościelami czy ścianami, a jak wiemy, dodatki łatwo wymienić na nowe, pasujące np. do pory roku czy też do humoru naszych milusińskich.

Pozwólmy by nasze dziecko z uśmiechem powitało szkołę i cieszyło się pełnią energii przez cały rok.

Zdjęcia do artykułu:

zdjecie 2370
zdjecie 2370
COMFORT - BRAMY OKNA ROLETY


  

Ty decydujesz jakiej stolarki potrzebujesz!Jedyna taka promocja w roku, przyjdź i zamów stolark

Siedlisko w Dzwonku gmina Czerwin. Dostęp do rzeki Orz.

Marzysz o domu ale rosnące ceny materiałów budowlanych i usług budzą Twoje przerażenie. Na dodatek d

Dachy- Ogrodzenia Sprzedaż i Montaż

Oferujemy sprzedaż i montaż pokryć dachowych i ogrodzeń.
Zapraszamy
Dachy Załuska
Biuro Ostrołęka ul. W

ODBIOR ZLOMU

ODBIOR ZLOMU TEL 512 741 798

Malowanie Szpachlowanie

Malowanie Ścian Gipsowanie

FaceBook