W Ostrołęce może powstać nowe osiedle mieszkaniowe. W miejscu planowanym pod inwestycję jeszcze do niedawna funkcjonowała baza dużego, państwowego przedsiębiorstwa.
Nowe osiedle bloków może powstać na terenie nieruchomości między ulicami Witosa i Zawadzkiego “Zośki”. Jest to terenie po byłej zajezdni PKS (ostatnio Mobilis). Jak udało nam się ustalić, kilka tygodni temu spółka "MK Inwestycje R. Mendalka, M. Keller Spółka Jawna" zajmująca się działalnością deweloperską nabyła prawa użytkowania wieczystego tej nieruchomości. Wspólnikami spółki są osoby prowadzące również działalności gospodarcze związane bezpośrednio z wykonawstwem budowlanym.
Nowy zarządca nieruchomości planuje wybudowanie na tym terenie osiedla bloków wielorodzinnych. Obecnie na przeszkodzie stoi m.in. obowiązujący w tym sektorze miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Wkrótce ma się to jednak zmienić a planowane przez ratusz zmiany mogą umożliwić realizację inwestycji.
Obecnie prezydent miasta Ostrołęki prowadzi prace nad zmianą studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla Miasta Ostrołęki w tym również dla w/w terenu. Prezydent miasta Ostrołęki prowadzi również prace nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla kilkunastu obszarów miasta Ostrołęki w tym dla rejonu osiedle Witosa, obejmującego nieruchomość. Wnioskowane przez nas przeznaczenie to zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna.
- informuje przedstawiciel spółki MK Inwestycje Robert Mendalka.
Komentarze
Po komendzie policji też deweloper bloki wybuduje. Już Kulik grunt wyrównał widoki na przedszkole słabiutkie.
Przecież ten teren od dawien dawna był planowany pod nowy dworzec PKS. Jak rada miasta zezwoli na budowę bloków w tym miejscu to będzie zbrodnia na urbanistyce. Tak samo jak budowa tej galerii na Gorbatowa
To było do przewidzenia już wtedy gdy przedstawiciel narodu wybranego nabył ten teren na mega korzystnych warunkach
Wyprzedaż gruntów miasta trwa w najlepsze . Kulik tak nakręcał do ataków na Kotowskiego a sam robi to bez sprzeciwu radnych . I tak wygląda walka z układami wedłu Kulika i bandy
Chyba kogoś pogrzało.
Keller to kto? 13.44 wie to niech powie! Pitu pitu mścicielu!
Tylko szkarad nie pozwólcie budować bo Ostrołęka jest wystarczająco brzydka
Ten teren miejski czy PKSu czyli Mobilisu? No mądralo z 13.43 powiedz prawdę i tylko prawdę tak wg prawa i po sprawiedliwości.
Nie będzie betonowania ludzi PiS w spółkach. "Nawet Terlecki się chyba pogubił"
Mobilis przejął za bezcen za czasów Kotowskiego. Zaraz potem rozpoczęła się przebudowa ulicy Witosa i budowa zaraz obok działki drogi tzw. bisówki, Każdy się dziwił po co taka inwestycja. No i wyjaśniło się :-)
Obajtek powinien rządzić dożywotnio". PiS betonuje swoich prezesów w spółkach
Po co ruszać teren zajezdni gdzie w okolicach krusu i zusu jest sporo miejsca porośniętego ogromnymi krzakami. Spokojnie tam dwa trzy bloki można postawić...
Ale wał... nieźle to miasto Ukasz wy... w dupę....
Szkoda.Ten teren mógłby być wykorzystany na ewentualną lokalizację Dworca Autobusowego w Ostrołęce, a przynajmniej byłby jakąś opcją do rozpatrzenia w ramach tzw, Studium lokalizacyjnego. No jeszcze może tereny w rejonie istniejącej obwodnicy i planowanego w rejonie Goworowska czy Sienkiewicza rozwoju infrastruktury komunikacyjnej.
Zauważcie jak zgrabnie w Pułtusku rozwiązano sprawę dworca ?
Dworzec srożeć. Pierw żeby coś planować, trzeba by posiadać ten teren. To nie jest teren miasta i to nie miasto nim gospodaruje.
Mobilis firma Izraelska . A deweloper ? No skoro budują to raczej nie kupili tego za symboliczną złotówkę ? Czyżby bloki mieszkalne dla pejsowatych ,, ukraińców " którzy dostali cynk że podstawiają im autobusy i samoloty przed inwazją Putina . A Polski rząd zorganizował darmowe loty do Izraela .
Dworzec. A na ..uj tam dworzec? Kto by z niego korzystał? Wystarczy mały kawałek na stację metra. Jak stacja będzie to i metro z Warszawy podciągną.
TEREN JEST PRYWATNY I MOŻECIE SOBIE POPIER......
Czy leci z nami pilot??
Znaczy urbanista.
Przecież to część miasta z uciążliwymi firmami. Jak będą tam ciężarówki jeździły to kto tam wytrzyma.
Patodeweloperzy opanujcie się. Są pewne zasady...
Do typka z 14,12. Ostrołęcki PKS sprzedał rząd platformy, Kotowski akurat bronił firmy razem ze związkowcami i próbował razem z 4 starostami przejąć PKS pod samorządy. Minister Budzanowski z po nie pozwolił działać samorządowcom. Takie są fakty, a ty baranie kłamiesz w żywe oczy
Teren naprzeciw ZUS po starej Mleczarni został sprzedany inwestorowi z Wrocławia a zatem jest własnością prywatną.Inwestor miał zamiar wybudować tam Kaufland, nie dostał na to zgody Kotowskiego.I tak od lat teren ten nie jest zagospodarowany...
17.28 nie irytuj się. Tylko spokój cię uratuje. Teren prywatny? Tak czy nie? Oddaj swój teren jak go masz? Nie oddasz? A to szok !!!
Super,mam tylko nadzieje,że te budynki jak powstaną ,to będą pasowac DO miasta charakteru ,a NIE jakies ukolorowane chlewiki !
Tą działkę mobilis sprzedawał za ok 3- 4 mln zł miasto mogło bez problemu kupić taką nieruchomość... prezydent taki pro społeczny wielki przyjaciel miasta a gorszy od poprzednika! Wstyd!
działka była za 7 mln
kulik wyprzedaje miejską własność w dużo wiekszej skali niż poprzednik , to skandal. Marny to gospodarz który wyprzedaje ojcowiznę
Niech pobudują tam kościół!!!
Tak bardzo jest potrzebny dworzec autobus.przeciez jak się wiedzą do Ostrołęki to strach patrzeć na ten barak autobusowy Szok .
Prezydenci miasta Ostrołęki -
poprzedni i obecny to czarna rozpacz!!!
20.53. Znawco tematu! Różnica ogromna! 12 lat czarnej rozpaczy rzutuje czarno do tej pory! Polska w ruinie sprawdza się! Gruz z OE3 jest konkretem. Startuj! Może będziesz symbolem białej flagi !!!
19.08, 19.41 Długi zostawiłeś do spłacania i namawiasz do nowych! Rządź swoją kieszenią! Kup działkę ! Buduj dworzec! 12 lat nie pomyślałeś o tym to teraz milcz!
20.53. Znawco tematu! Różnica ogromna! 12 lat czarnej rozpaczy rzutuje czarno do tej pory! Polska w ruinie sprawdza się! Gruz z OE3 jest konkretem. Startuj! Może będziesz symbolem białej flagi !!!
Pozwalacie budować budynki bez walorów estetycznych i Ostrołęka wygląda jak marniej od innych miast
Właścicielem terenu jest skarb Państwa jeśli zmieniany będzie plan miejscowy to skarb Państwa powinien zażądać wykupu użytkowania wieczystego i opłaty za zmianę planu.
Ciekawe czy urzędnicy będą łaskawi czy zarobi developer. Jak sądzicie jaka powinna być dopłata??? No i kwesta remediacji gruntów.
Kupię tam mieszkanie jesli inwestor będzie uczciwy, zbuduje solidnie i na czas. Niestety, w Ostrołęce rządzą cwaniaczki z zarzutami.
Bzdury piszą osoby które nie mają pojęcia.Teren dworca PKS to jest zakała miasta. Już dawno teren ten powinien być zagospodoarowany zgodnie z urbanistyką, a jak Kler się nie zgodzi można wywłaszczyć.
Dodaj Komentarz