Ostatnia szansa na "Mieszkanie Dla Młodych"

30 listopada 2017 0 Komentarzy

W styczniu 2018 r. zostanie uruchomione ostatnie 380 mln PLN środków przeznaczonych na dofinansowanie w ramach programu MDM.

W styczniu 2018 r. zostanie uruchomione ostatnie 380 mln PLN środków przeznaczonych na dofinansowanie w ramach programu MDM.

Będzie to jednocześnie ostatnia szansa, aby skorzystać z możliwości nabycia mieszkania lub domu z rządową dopłatą.

Pokrótce przypomnijmy – celem programu „Mieszkanie dla Młodych” jest udzielenie wsparcia małżeństwom oraz osobom samotnym przy nabyciu pierwszego lokalu mieszkalnego (domu lub mieszkania). Aby skorzystać z programu – wymienione osoby powinny być w wieku poniżej 35 lat (w przypadku małżeństwa pod uwagę będzie brany wiek młodszego z małżonków) oraz nie mogą być właścicielami innego lokalu mieszkalnego (obecnie lub w przeszłości).

MDM oferuje także dodatkową pomoc dla rodzin wielodzietnych (wychowującym troje lub więcej dzieci w wieku do 25 lat, uczących się). W przypadku takich rodzin nie obowiązuje kryterium wieku ani warunek dotyczący nieposiadania innego mieszkania.  Co ważniejsze, nie muszą one pozbywać się już posiadanego lokalu. W prosty sposób można więc poprawić swoje warunki mieszkaniowe, a poprzedni lokal sprzedać lub wynająć, uzyskując dodatkowe źródło dochodu.

Wsparcie ze strony programu „Mieszkanie dla Młodych” ma postać dofinansowania wypłacanego przez bank kredytujący bezpośrednio na konto sprzedającego lokal. Posłużmy się prostym przykładem. Mieszkanie, które chcemy nabyć, kosztuje 200 tys. PLN. Kwota dopłaty MDM, którą otrzymamy wynosi np. 50 tys. PLN. Wówczas kwota kredytu, który powinniśmy zaciągnąć na zakup mieszkania wyniesie maksymalnie 150 tys. PLN. Pozostałą część płatności BGK przekaże do banku kredytującego, a ten z kolei dokona przelewu na konto zbywcy mieszkania.

Kwota wsparcia, które możemy otrzymać jest zależna od metrażu nabywanego lokalu oraz liczby dzieci wychowywanych w momencie rejestracji wniosku.  Dla obecnie obowiązujących limitów może ona wynieść nawet ponad 111 tys. PLN.

Skoro już jesteśmy przy limitach – lokal, który możemy nabyć w ramach MDM musi spełniać określone warunki: ceny 1 m2 oraz wielkość powierzchni użytkowej. Maksimum powierzchni wynosi 75 m2 dla mieszkań oraz 100 m2 dla domów jednorodzinnych. Jeżeli beneficjent wychowuje przynajmniej troje dzieci, limit wzrasta do 85 m2  dla mieszkań i 110 m2 w przypadku domów. Wbrew pozorom, nie jest to wcale mało. Ograniczenia dotyczą jedynie powierzchni użytkowej, do której nie wliczają się takie pomieszczenia jak pralnia, suszarnia czy kotłownia.

Dodatkowo, cena 1 m2 powierzchni (w momencie rejestracji wniosku) musi plasować się poniżej limitów publikowanych kwartalnie przez BGK. Łatwo można sprawdzić, czy nasz wymarzony lokal mieści się w programowych limitach. Wystarczy skorzystać z dedykowanego kalkulatora na stronie: Kalkulator programu Mieszkanie dla Młodych »

Aby skorzystać ze wsparcia należy złożyć wnioski o kredyt z dofinansowaniem „Mieszkanie dla Młodych” w przynajmniej jednej z instytucji współpracującej z BGK w zakresie programu. Zaciągnięcie kredytu jest niezbędne. Bez tego nie otrzymamy dopłaty.

Wobec szerokiego wyboru ofert dostępnych na rynku rozsądnie jest podeprzeć się doświadczeniem dedykowanego doradcy po bezpłatnej rejestracji na stronie: Mieszkanie dla Młodych » Doradca współpracuje ze wszystkimi podmiotami oferującymi MDM. Łatwo więc pomoże nam złożyć wnioski nawet w kilku bankach.

Czasu na decyzję jest bardzo mało. W poprzednich edycjach programu środki „rozchodziły się” dosłownie w kilka dni. Jeżeli chcemy skorzystać z programu, powinniśmy skontaktować się z doradcą najpóźniej w połowie grudnia. Pozwoli to złożyć komplet dokumentacji na początku stycznia, co znacznie zwiększy nasze szanse na skorzystanie z programu MDM.


To już niestety ostatnia okazja na tak znaczące wsparcie. Zapraszamy do rejestracji na stronie: http://mieszkaniedlamlodych.com

Komentarze

Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Dodaj Komentarz


COMFORT - BRAMY OKNA ROLETY


Ty decydujesz jakiej stolarki potrzebujesz!
Krispol to ceniony polski producent kompletu stolarki o

Sprzedam Dom w Olszewie Borkach

Dom znajduje się na osiedlu Olszewo - Borki, wymaga wykończenia, ale jest ocieplony, w domu są tynki

Planujesz Remont Łazienki Kuchni Wywóz gruzu itp

Wywóz gruzu z remontu domu mieszkania , złomu ,ścinki blachy, odpady drewniane,ziemi itp
tel 514-073-Taras drewniany

Wykonuje:- drewniane tarasy,- elewacje drewniane, - podbitki drewniane,- altanki,- wiaty, - garaże d

Nowe domy jednorodzinne w Ostrołęce - Osada Podróżników

Drodzy Państwo,
Inwestycja "OSADA PODRÓŻNIKÓW" to kompleks budynków jednorodzinnych w stanie dewelope

FaceBook