Niewielkie opóźnienia mimo poważnych utrudnień

04 stycznia 2021 3 Komentarze

Panująca epidemia koronawirusa w sposób znaczący wpływa na branże budowlaną. Ograniczenia spowodowane SARS-CoV 2 mocno utrudniają również prowadzenie prac przy budowie nowego bloku w ramach II etapu Inwestycji Osiedle Natura. Od marca musimy zmagać się z wieloma różnego rodzaju problemami.

Panująca epidemia koronawirusa w sposób znaczący wpływa na branże budowlaną. Ograniczenia spowodowane SARS-CoV 2 mocno utrudniają również prowadzenie prac przy budowie nowego bloku w ramach II etapu Inwestycji Osiedle Natura. Od marca musimy zmagać się z wieloma różnego rodzaju problemami.

Brak pełnej obsady pracowników, problemy z dostawami i dostępem do niezbędnych materiałów oraz obostrzenia jakie na nas nałożono w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się epidemii. To od wielu miesięcy codzienność na budowach. Utrudnienia te praktycznie uniemożliwiają zakończenie inwestycji w terminie.

Największym wyzwaniem są braki kadrowe. Z oczywistych względów na budowie bloku nie da się pracować zdalnie. Ogromnym problemem było zamknięcie granic. Nie zapominajmy, że duża część pracowników w branży to osoby ze wchodu (głównie z Ukrainy). Wiele z tych osób tuż przed pierwszym lockdownem zdecydowała się opuścić nasz kraj, następnie długo nie mogli wrócić. Do tego wzrost liczby zachorowań, ciągłe urlopy, zwolnienia i kwarantanny, czy izolacje domowe pracowników w praktyce uniemożliwiły nam pracę w pełnym składzie osobowym.

Dodatkowy problem to zaopatrzenie. Wystąpiły utrudnienia związane z dostawami. Na wiosnę wiele fabryk wstrzymało produkcję materiałów. Przez to mieliśmy trudności z dostępem do potrzebnych nam surowców, a brak materiałów na którymkolwiek etapie budowy to kolejne opóźnienia.

Musieliśmy też wprowadzić na budowie odpowiednie procedury i zorganizować środki ochrony osobistej dla pracowników. To również wpłynęło na tępo prac. Należy podkreślić, że wszystkie wymienione czynniki nastąpiły praktycznie w jednym czasie. Tym trudniej jest zarządzać pracami. Pomimo panującej sytuacji budowa nowego bloku w ramach II etapu Inwestycji Osiedle Natura ma tylko kilka miesięcy opóźnienia.

Mimo znaczących utrudnień dokonujemy wszelkich starań aby maksymalnie zachować pierwotnie zaplanowane terminy poszczególnych etapów budowy. Na chwilę obecną mamy kilka miesięcy opóźnienia.  Przez praktycznie cały 2020 r. zmagaliśmy się z utrudnieniami związanymi epidemią koronawirusa. Jeśli sytuacja zacznie się poprawiać na pewno ułatwi nam to powrót do normalnego tępa prac przy dokończeniu inwestycji
  - mówi prezes spółki Trony Mariusz Mierzejewski.

Materiał partnera

zdjecie 2164
zdjecie 2164
COMFORT - BRAMY OKNA ROLETY


  

Ty decydujesz jakiej stolarki potrzebujesz!Skorzystaj przed podwyżką i do końca października za

Elewacje docieplenia budynków kompleksowo

Elewacje i ocieplenia budynków kompleksowo
Ocieplanie styropianowe
Ocieplanie wełną mineralną
Ociepl

USŁUGI KOPARKO-ŁADOWARKĄ

Oferujemy usługi koparko-ładowarką na terenie Ostrołęki i okolic. Zapraszamy do współpracy. Tel. 505

Wywoz gruzu steropianu i innych odp.bud  .

Wywóz gruzu steropianu folii Starych mebli zlomu przygotuje mieszkanie do remontu kapitalnego oczyśc

Działka budowlana Borawe

Na sprzedaż działka budowlana w miejscowości Borawe gm. Rzekuń, 8km od Ostrołęki.

Szerokość działki

FaceBook