Najważniejsze parametry elektrycznych szlifierek stołowych

05 stycznia 2021 0 Komentarzy

Elektryczne szlifierki stołowe to zaraz po szlifierkach kątowych jedne z częściej wykorzystywanych elektronarzędzi tnących. Stołowe szlifierki pozwalają na wyjątkowo wygodne, precyzyjne i szybkie przecinanie niemal dowolnego materiału. Z tego też względu chętnie wybierane są zarówno przez majsterkowiczów, jak i specjalistów z branży stolarskiej, instalatorskiej, budowlanej czy meblarskiej. Poznaj najważniejsze parametry elektrycznych szlifierek stołowych.

Wybór elektrycznej szlifierki stołowej – najważniejsze parametry

Szlifierka elektryczna stołowa to elektronarzędzie tnące montowane do blatów oraz stołów roboczych. Dzięki stabilnemu przytwierdzeniu urządzenie pozwala na wykonywanie powtarzalnych cięć oraz na zgrubną, precyzyjną wykończeniową pracę w zakresie cięcia i obrabiania materiałów drewnianych, metalowych, wykonanych z tworzyw sztucznych czy materiałów mineralnych.

Wśród najważniejszych parametrów szlifierek stołowych należy wymienić przede wszystkim rodzaj zasilania, moc znamionową oraz średnicę tarczy. Poza tym warto zwrócić uwagę także na dodatkowe funkcje znacząco zwiększające użyteczność i komfort eksploatacji sprzętu.

Rodzaj zasilania

Niemal wszystkie szlifierki stołowe dostępne na rynku zasilane są z sieci. Większość mniejszych urządzeń tnących zasilana jest napięciem znamionowym 230 V, dzięki czemu urządzenie zapewnia wysoką uniwersalność i wszechstronność eksploatacji. Z kolei szlifierki stołowe zasilane trójfazowo napięciem 400 V przeznaczone są głównie do bardziej wymagających prac oraz intensywnej eksploatacji w różnego rodzaju zakładach przemysłowych czy warsztatach.

Rodzaj zasilania wpływa na niemal wszystkie parametry pracy urządzenia, w tym na jego moc, maksymalną głębokość cięcia, tempo cięcia czy rodzaj możliwych do obrabiania materiałów.

Moc znamionowa

Kolejnym istotnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę, jest moc znamionowa szlifierki. Im jest większa, tym sprzęt zapewni większą efektywność w obróbce materiałów – zwłaszcza tych twardych. Poza tym odpowiedni zapas mocy podczas pracy redukuje ryzyko przegrzania urządzenia. Standardowo elektryczne szlifierki stołowe generują moc w zakresie od 250 do 500 W.

Średnica tarczy

Kluczowa jest również średnica tarczy kompatybilnej ze szlifierką stołową. Im tarcza ma większą średnicę zewnętrzną, tym urządzenie pozwoli na wykonywanie głębszych nacięć i pozwoli na obróbkę grubszych materiałów i detali. Standardowo szlifierki stołowe elektryczne wyposażane są w tarcze o średnicy 150 lub 205 mm.

artykuł  sponsorowany

Komentarze

Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Dodaj Komentarz


zdjecie 2164
zdjecie 2164
COMFORT - BRAMY OKNA ROLETY


  

Ty decydujesz jakiej stolarki potrzebujesz!Skorzystaj przed podwyżką i do końca października za

Elewacje docieplenia budynków kompleksowo

Elewacje i ocieplenia budynków kompleksowo
Ocieplanie styropianowe
Ocieplanie wełną mineralną
Ociepl

USŁUGI KOPARKO-ŁADOWARKĄ

Oferujemy usługi koparko-ładowarką na terenie Ostrołęki i okolic. Zapraszamy do współpracy. Tel. 505

Wywoz gruzu steropianu i innych odp.bud  .

Wywóz gruzu steropianu folii Starych mebli zlomu przygotuje mieszkanie do remontu kapitalnego oczyśc

Działka budowlana Borawe

Na sprzedaż działka budowlana w miejscowości Borawe gm. Rzekuń, 8km od Ostrołęki.

Szerokość działki

FaceBook