Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie?

28 maja 2018 0 Komentarzy

Szukając własnego kąta, zwracamy uwagę na odległość w jakiej znajduje się mieszkanie do pracy, patrzymy na jego wygląd i wystrój oraz położenie w mieście. Zazwyczaj jest to wystarczające dla ludzi decydujących się na wynajem. Wkładając ogromne sumy w zakup mieszkania z rynku wtórnego musimy być o wiele ostrożniejsi. Zainteresowanie powinno na początku obejmować techniczne aspekty mieszkania.

Oglądanie mieszkania

Najlepszą do tego porą jest dzień, kiedy wszystkie ubytki i nieprawidłowości można zauważyć o wiele łatwiej. Wieczorem niektóre z nich mogłyby umknąć uwadze każdemu. Wchodząc do mieszkania nie bój się wypróbować wszystkiego, z czego korzystałbyś mieszkając tutaj, na przykład sprawdź wszystkie włączniki światła, spuść wodę w ubikacji, otwieraj okna i odkręcaj krany. Wejdź do każdego możliwego pomieszczenia oraz sprawdź stan gniazdek, sufitu i ścian. Zajrzyj za szafę, ponieważ może ukrywać odpadający tynk ze ściany lub grzyba, pod zlewem upewnij się, że nie ma robactwa a dywan nie chowa zarysowanej podłogi.

Weź kogoś ze sobą

Druga osoba spojrzy na mieszkanie bardziej obiektywnie, wychwytując niezauważone przez ciebie wady bądź zalety. Warto wziąć ze sobą zaufanego znajomego bądź osobę, która się na tym zna i będzie wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę. Pomocny może okazać się rzeczoznawca, wyceniający nieruchomości lub rzeczoznawca budowlany.

Instalacja wodno – kanalizacyjna

Jest to pierwszy element na liście do sprawdzenia. Przejściowe problemy z ogrzewaniem czy prądem są do wytrzymania, jednak brak wody lub utrudnienia związane z jej korzystaniem nie są akceptowalne. W związku z tym odkręcając wszystkie krany zobacz, czy woda odpływa bezproblemowo. Zbyt powolny jej spływ może świadczyć o zapchanych rurach lub złym stanie instalacji.

Wilgotne ściany

Zapach wilgoci jest tak charakterystyczny, że jest go bardzo łatwo wyczuć. Aby upewnić się o jej obecności, wystarczy dotknąć ścian. Wtedy wszystko staje się jasne. O jej występowaniu świadczą również liczne zacieki na ścianach. Mogą brać się one z przeciekającego dachu, ścian lub rur, przez zniszczone rynny oraz wilgotny teren. Wilgoć w przyszłości może doprowadzić do odpadania tynku, zagrzybienia lub poważniejszych szkód w mieszkaniu. Najłatwiej jej ślady można znaleźć ją w łazience w postaci grzyba. Nie tylko jest niebezpieczny dla zdrowia, lecz także bardzo trudny do usunięcia. Osuszanie pomieszczenia i naprawa przyczyny zbyt dużej wilgoci może nie pomóc w walce z nim.

Wypukłości na ścianach

Wszelkie nierówności czy puste odgłosy podczas opukiwania zwiastują odpadanie tynku w przyszłości, a także ukrywają źle wykonane naprawy oraz remonty. Ściany powinny być również poziome. Analogicznie postępuj z podłogami. Jedynie na balkonie dopuszczony jest delikatny spadek na zewnątrz, pomagający w odpływie wód.

Insekty

Wszelkie czarne kropeczki (jaja) na półkach kuchennych, martwe okazy pod zlewem, larwy czy uciekające owady przed światłem latarki powinny zapalić w naszej głowie czerwoną lampkę. Możemy się spodziewać, że robali jest naprawdę dużo, a ich wytępienie może okazać się niemożliwe.

zdjecie 2164
zdjecie 2164
COMFORT - BRAMY OKNA ROLETY


  

Ty decydujesz jakiej stolarki potrzebujesz!Skorzystaj przed podwyżką i do końca października za

Elewacje docieplenia budynków kompleksowo

Elewacje i ocieplenia budynków kompleksowo
Ocieplanie styropianowe
Ocieplanie wełną mineralną
Ociepl

USŁUGI KOPARKO-ŁADOWARKĄ

Oferujemy usługi koparko-ładowarką na terenie Ostrołęki i okolic. Zapraszamy do współpracy. Tel. 505

Wywoz gruzu steropianu i innych odp.bud  .

Wywóz gruzu steropianu folii Starych mebli zlomu przygotuje mieszkanie do remontu kapitalnego oczyśc

Działka budowlana Borawe

Na sprzedaż działka budowlana w miejscowości Borawe gm. Rzekuń, 8km od Ostrołęki.

Szerokość działki

FaceBook