Ministerstwo Finansów dementuje: Nie ma nowego podatku od ogrodzeń

22 stycznia 2025 1 Komentarz
Ministerstwo Finansów wydało oficjalne stanowisko w sprawie ostatnio pojawiających się w mediach doniesień o rzekomym wprowadzeniu nowego podatku od ogrodzeń. Resort kategorycznie zaprzecza tym informacjom, określając je jako wprowadzające opinię publiczną w błąd.

Jak wyjaśnia ministerstwo, zasady opodatkowania ogrodzeń nie uległy istotnym zmianom w 2025 roku. Podobnie jak w latach poprzednich, podatkiem od nieruchomości objęte są wyłącznie ogrodzenia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Podstawą naliczania podatku pozostaje wartość początkowa ogrodzenia.

Warto podkreślić, że przepisy zawierają szereg istotnych wyłączeń. Nie podlegają opodatkowaniu ogrodzenia związane z działalnością leśną, w tym prowadzoną przez Lasy Państwowe. Ministerstwo wskazuje również, że właściciele domów jednorodzinnych, którzy prowadzą w części budynku działalność gospodarczą (np. gabinet stomatologiczny czy biuro rachunkowe), nadal nie będą płacić podatku od ogrodzenia swojej posesji.

Zmiany, które weszły w życie 1 stycznia 2025 roku, mają charakter porządkujący - ogrodzenia zostały wprost wymienione w Załączniku 4 do ustawy o podatkach i opłatach lokalnych jako jedna z budowli podlegających opodatkowaniu, ale tylko w kontekście działalności gospodarczej.

Ministerstwo apeluje o nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji dotyczących rzekomego nowego podatku i zachęca do weryfikowania doniesień medialnych w oficjalnych źródłach.

Komentarze

...
19:52, 31 maja 2025

Naglowek artykolu jest nieprawdziwy.Od nowego roku wszedł podatek od odrodzeń ,tylko
dla dzialalności gospodarczj.Nie można pisać ze nie ma nowego podatku od ogrodzen.



Dodaj Komentarz


Hurtownia  ARCO- materiały budowlane  /Ławy 75  k.Rzekunia/

OFERUJEMY W PROMOCYJNYCH CENACH >>> PONIŻSZY ASORTYMENT BUDOWLANY: STYROPIAN biały, graf

OKNA - BRAMY  -ROLETY - DRZWI => Oferta Specjalna BLACK WEEK

Krishome to ceniony polski producent kompletu stolarki otworowej.
Oferujemy kompleksowe, nowoczesn

Wywiozę Styropian odpady po termoizolacji budynku

Wywiozę Styropian odpady po termoizolacji budynku (ociepleniu domu )Wywiozę Styropian z Elewacji Bud

Wywóz Gruzu z Remontu Mieszkania Domu Transport 514-073-054

Wywóz gruzu z remontu domu mieszkania , złomu ,ścinki blachy, odpady drewniane,ziemi,stare meble, cz

Zsyp do gruzu do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia zsyp budowlany na gruz. Cena w zależności od długości zestawu. Istnieje możliw

FaceBook