Materace w Warszawie - 5 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem materaca

26 marca 2021 0 Komentarzy

Zakup nowego materaca to nie lada wyzwanie! Trzeba zastanowić się nad wieloma sprawami, przemyśleć różne kwestie i dobrać odpowiedni model materaca dla siebie. Przedstawiamy 5 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem materaca.

Zakup nowego materaca to nie lada wyzwanie! Trzeba zastanowić się nad wieloma sprawami, przemyśleć różne kwestie i dobrać odpowiedni model materaca dla siebie. Przedstawiamy 5 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem materaca.

Wybierz odpowiedni rozmiar

Pierwszą sprawą, nad którą należy zastanowić się przed zakupem materaca, jest rozmiar danego modelu. Powierzchnia do snu powinna być wygodna i komfortowa, a jednocześnie materac musi pasować do ramy łóżka oraz do wielkości sypialni. Dla osób, które śpią w łóżku pojedynczym, polecane są materace o szerokości od 80 do 120 centymetrów. W praktyce im szerszy materac, tym lepiej, ponieważ jest więcej miejsca na rozłożenie rąk i nóg, a dodatkowo nie trzeba się obawiać o to, że spadnie się z łóżka. Dla par, które śpią w łóżkach dwuosobowych polecane są materace o szerokości od 140 do 200 centymetrów, przy czym najczęściej wybierane są materace o szerokości 160 lub 180 centymetrów, ponieważ zapewniają one swobodę ruchów, a jednocześnie pasują do wielu łóżek w sklepach. Warszawa materace to sklep internetowy, w którym można znaleźć szeroki wybór modeli. Warto sprawdzić także Poznań materace.

Sprawdź stopień twardości

Drugą rzeczą przed zakupem materaca jest sprawdzenie stopnia twardości. To właśnie ten czynnik w znacznym stopniu wpływa na komfort snu i regenerację organizmu. Dobrze dobrany stopień twardości sprawia, że nie ma problemu z bólami kręgosłupa. Można wyróżnić następujące kategorie materacy:

  • H1 - materac miękki, przeznaczony dla osób o wadze do 60 kilogramów,
  • H2 - materac średni, odpowiedni dla użytkowników o wadze od 60 do 80 kilogramów,
  • H3 - materac twardy dla osób o wadze od 80 do 100 kilogramów,
  • H4 - materac bardzo twardy, dobry dla użytkowników o wadze powyżej 100 kilogramów.

Warto pamiętać o tym, że twardość materaca jest subiektywnym odczuciem, dlatego poza wagą i wzrostem, należy wziąć pod uwagę swoje upodobania.

Dobierz rodzaj materaca do swoich potrzeb

Następną sprawą jest odpowiednie dobranie typu materaca, jeśli chodzi o wypełnienie. W ofercie można znaleźć modele sprężynowe kieszeniowe, piankowe, lateksowe i hybrydowe. Należy dokładnie poczytać o każdym z rodzajów materacy, a także przetestować różne modele w sklepach. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że materace lateksowe są najlepsze dla alergików, natomiast dla seniorów najlepsze są materace medyczne, rehabilitacyjne.

zdjecie

Sprawdź certyfikaty materaca

Przed zakupem materaca należy także upewnić się, czy posiada on odpowiednie certyfikaty. Jednym z nich jest certyfikat AEH, który otrzymują tylko te modele, które charakteryzują się odpowiednią ergonomią, wysoką higieną, świetną trwałością i dobrym klimatem (efektywny przepływ powietrza). Innym certyfikatem jest Oeko-Tex, wskazujący na wysoką jakość danego produktu i dopasowanie go do norm bezpieczeństwa.

Dowiedz się więcej na temat pokrowca

Ostatnim ważnym aspektem jest pokrowiec. W sklepach można znaleźć materace z pokrowcami jedwabnymi, bawełnianymi, z materiałów sztucznych. Najlepiej dobrać dla siebie pokrowiec odpowiadający swoim oczekiwaniom, na przykład dla alergika pokrowiec antybakteryjny, dla osoby, która chce czuć miękkość, bawełniany pokrowiec, który jest przyjemny w dotyku. Warto także sprawdzić, czy dany model można prać w pralce.

artykuł sponsorowany

Komentarze

Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Dodaj Komentarz


zdjecie 2370
zdjecie 2370
COMFORT - BRAMY OKNA ROLETY


  

Ty decydujesz jakiej stolarki potrzebujesz!Jedyna taka promocja w roku, przyjdź i zamów stolark

Siedlisko w Dzwonku gmina Czerwin. Dostęp do rzeki Orz.

Marzysz o domu ale rosnące ceny materiałów budowlanych i usług budzą Twoje przerażenie. Na dodatek d

Dachy- Ogrodzenia Sprzedaż i Montaż

Oferujemy sprzedaż i montaż pokryć dachowych i ogrodzeń.
Zapraszamy
Dachy Załuska
Biuro Ostrołęka ul. W

ODBIOR ZLOMU

ODBIOR ZLOMU TEL 512 741 798

Malowanie Szpachlowanie

Malowanie Ścian Gipsowanie

FaceBook