Łomża będzie finansować program „Mieszkanie Plus”

15 grudnia 2017 0 Komentarzy
Na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się w czwartek (14.12.) konferencja „Mieszkanie Plus dziś i jutro”, podsumowująca dotychczasową działalność Krajowego Zasobu Nieruchomości oraz poświęcona wyzwaniom i perspektywom dalszej realizacji programu Mieszkanie Plus. W jej trakcie Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisał z Krajowym Zasobem Nieruchomości porozumienie, dotyczące finansowania inwestycji. Z kolei jego zastępca Andrzej Garlicki był jednym z uczestników debaty panelowej. W konferencji udział wzięli m.in. Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, a także kilkudziesięciu samorządowców oraz przedsiębiorcy z branży budowlanej.

Podpisanie porozumienia oznacza, że do końca marca Miasto Łomża wspólnie z Krajowym Zasobem Nieruchomości utworzy spółkę celową, odpowiedzialną za powstanie w Łomży przynajmniej dwóch bloków w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

  – Wniesiemy do niej aportem nieruchomości umożliwiające dwie inwestycje mieszkaniowe na łącznie 115 mieszkań – poinformował Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Jego zastępca Andrzej Galicki dodawał, że pierwszy blok z mieszkaniami na wynajem powstanie w Łomży przy ul. Rubinowej, zaś kolejny będzie zlokalizowany przy ul. Sikorskiego, z parterem przeznaczonym na nową siedzibę Przedszkola Publicznego nr 5.

  – Prace nad budową pierwszego z nich ruszą na wiosnę przyszłego roku. Ponadto bardzo zaawansowane są działania w kwestii przejęcia przez Skarb Państwa działki PKP, zlokalizowanej pomiędzy ulicami Sikorskiego i Kolejową. Na tej 3,5 hektarowej nieruchomości planowane jest wybudowane osiedla z infrastrukturą – powiedział Andrzej Garlicki.

Otwierając konferencję Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk podkreślał, że zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem jest podstawowym dążeniem rządu, które będzie realizowane przez następne lata.

  - Naszym celem jest stworzenie warunków do tego, aby każdy Polak, niezależnie od tego, czy ma zdolność kredytową czy nie, miał szansę godnie mieszkać – mówił minister Andrzej Adamczyk. Dodawał, że program Mieszkanie Plus jest dopełnieniem programu Rodzina 500 Plus, a własne mieszkanie jest dla wielu osób marzeniem nieosiągalnym. - Przygotowaliśmy ustawę, która umożliwia wykorzystanie potencjału nieruchomości Skarbu Państwa dla budownictwa mieszkaniowego. Uwalniamy ogromny potencjał nieruchomości Skarbu Państwa w interesie polskich rodzin – mówił Minister Infrastruktury i Budownictwa.

Obecna na konferencji Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska mówiła, że dla niej ten „plus” w nazwie programu, to obok budowy mieszkań, także powstawanie obiektów użyteczności publicznej, takich jak m.in. żłobki czy przedszkola. I właśnie Łomża, przez pełnomocnika rządu ds. budowy mieszkań Tomasza Żuchowskiego, podawana była jako przykład miasta, w którym na parterze jednego z budynków powstanie przedszkole. Podkreślał on również, że samorządy są otwarte na współpracę z Krajowym Zasobem Nieruchomości. - Po 3 miesiącach od wejścia w życie ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości przygotowujemy 5,5 tys. inwestycji i symbolicznie rozpoczynamy budowy w Kielcach, Łomży i Zakliczynie. Wkrótce będziemy uruchamiać kolejne inwestycje z programu Mieszkanie Plus – mówił wiceminister Tomasz Żuchowski.

Podczas konferencji zawarto także 28 listów intencyjnych umożliwiających budowę około 2,5 tys. mieszkań. Łącznie Krajowy Zasób Nieruchomości ma podpisanych 76 porozumień z samorządami na budowę około 6 tys. mieszkań. Dodatkowo KZN zawarł porozumienia w sprawie uruchomienia inwestycji z programu Mieszkanie Plus, dotyczące 130 nieruchomości wskazanych przez PKP oraz 208 nieruchomości Poczty Polskiej.

Źródło: lomza.pl

zdjecie 4133
COMFORT - BRAMY OKNA ROLETYTy decydujesz jakiej stolarki potrzebujesz!
Krispol to ceniony polski producent kompletu stolarki o

Hurtownia  ARCO- materiały budowlane  /Ławy 75  k.Rzekunia/

OFERUJEMY W PROMOCYJNYCH CENACH >>> PONIŻSZY ASORTYMENT BUDOWLANY: STYROPIAN biały, grafitowy, ni

GEAL ul. Kopernika 10

Zapraszamy do naszych Biur Handlowych: OSTROŁĘKA ul. Kopernika 10 (obok sklepu Metalowiec) tel. 29

Oczyszczalnie , Przyłącza, hydraulik

Nasza firma zajmuje się kompleksowym montażem jak i serwisem Przydomowych oczyszczalni ścieków (biol

--- SUFITY PODWIESZANE -- Gres -- Wykończenia

Wykończenia nowych mieszkań, domów i remonty

Sufity podwieszane LED (proste i wielopoziomowe)
- Indywi


FaceBook