Klimatyzator stacjonarny lub klimatyzer mobilny – czas się przygotować do upalnych dni

28 marca 2022 0 Komentarzy

Klimatyzator stacjonarny lub klimatyzer mobilny – czas się przygotować do upalnych dni

Za nami pierwsze dni wiosny, która powitała wysoką temperaturą powietrza. Choć do lata zostało jeszcze trochę czasu, już teraz powinniśmy zacząć myśleć o tym, jak się przygotować na upalne dni. W końcu globalne ocieplenie oraz coraz częściej niezauważalne pory przejściowe sprawiają, że z wiosny od razu przechodzimy do gorącej atmosfery lata.

Przed nami dylemat – jakie urządzenie pozwoli ochłodzić biurowe i domowe wnętrza, gdy szybko wzrastająca temperatura powietrza zacznie się dawać we znaki? Porównujemy możliwości klimatyzatorów stacjonarnych oraz mobilnych klimatyzerów.

Komfort termiczny a samopoczucie

Samopoczucie fizyczne i psychiczne jest uzależnione od wielu czynników, w tym od temperatury powietrza. Doskwiera nam nie tylko mróz i ciągłe marznięcie, lecz również zbyt wysoka temperatura. Wtedy to odczuwamy spadek koncentracji, większą senność, szybsze zmęczenie organizmu, podwyższone ciśnienie krwi. Łatwiej o popełnianie błędów w pracy, i nie tylko.

Zagwarantowanie optymalnej temperatury jest dla nas zatem niezwykle ważne, szczególnie wtedy, gdy przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach. Niestety nawet otwarte na oścież okna nie są w stanie przynieść takiej ulgi, jakiej potrzebujemy. Z pomocą przychodzą za to urządzenia pozwalające na poprawę komfortu termicznego.

Klimatyzator stacjonarny

Jednym z takich urządzeń jest klimatyzator stacjonarny. Najczęściej montowany na ścianie. Jego zaletą jest efektywne działanie na dużych przestrzeniach, dlatego doskonale sprawdza się w domowych wnętrzach, przestronnych pomieszczeniach.

 

Klimatyzator obniża temperaturę do pożądanego poziomu i utrzymuje ją przez czas, który został wyznaczony przez użytkownika. Nowoczesne modele są uniwersalne, estetyczne i bardzo funkcjonalne, a ich obsługa banalna.

Mobilny klimatyzer

Klimatyzer, który można znaleźć w sklepie https://econovli.pl/, to urządzenie wyróżniające się mobilnością i kompaktowymi rozmiarami. Mały klimatyzer można dowolnie przenosić, korzystając z chłodnej i wilgotnej mgiełki powietrza dokładnie w tym miejscu, w które skierowany jest wylot powietrza.

Takie urządzenie jest niedrogie, bardzo estetyczne, więc wpisuje się w każdą aranżację wnętrza. Można również znaleźć modele z dodatkowymi funkcjami, w tym opcją działania jako dodatkowy system grzewczy.

Który produkt wybrać?

Wszystko zależy od oczekiwanych efektów, budżetu przeznaczonego na zakup, powierzchni, w której ma być odczuwalna poprawa warunków termicznych, a także od możliwości budynku.

Stacjonarny klimatyzator wymaga złożonej instalacji i zagwarantowania prawidłowej wentylacji. Jest kosztowny, podobnie jak jego eksploatacja, na plus zaś przemawiają cechy, takie jak efektywne i wydajne działanie na dużych przestrzeniach, funkcjonalność oraz zdalna obsługa.

Klimatyzery są małe, tanie i nie wymagają montażu na stałe, ale nie są w stanie obniżyć temperatury w całym pomieszczeniu. Sprawdzają się jednak sezonowo, można je przenosić i cieszyć się ich eleganckim wykonaniem.

Rozważmy plusy i minusy. Weźmy pod uwagę własne oczekiwania, potrzeby oraz możliwości obiektu, w którym ma zagościć dany produkt. Dzięki temu znajdziemy i wybierzemy urządzenie, które idealnie wpisze się w potrzeby użytkowników.

 

Materiał zewnętrzny

zdjecie 9178
COMFORT - BRAMY OKNA ROLETYTy decydujesz jakiej stolarki potrzebujesz!„Dokończ budowę i zamknij stan surowy przed latem. Wybie


OKNA PCV - SPRZEDAŻ - PROFESJONALNY MONTAŻ - 100% SATYSFAKCJI

 


 
Fast traslate
Icon translate


 


 
Fast traslate
Icon tr

ODBIOR ZLOMU

ODBIOR ZLOMU TEL 512 741 798

Brukarstwo

Wykonam tarasy, schody, podjazdy. Solidnie, w przystępnej cenie.

KLIMATYZACJA DLA TWOJEGO DOMU MIESZKANIA BIURA SKLEPU

BĄDŹ SZYBSZY OD UPAŁÓW.LATO CORAZ BLIŻEJ A CENY ROSNĄ.SKORZYSTAJ Z PRZEDSEZONOWYCH PROMOCJI.UZYSKAJ

FaceBook