Jakie są etapy projektowania wnętrz?

15 lipca 2021 0 Komentarzy

Jakie są etapy projektowania wnętrz?

Wymarzona aranżacja wymaga współpracy ze specjalistą. Dzięki temu zyskasz pewność, że wszystkie Twoje marzenia zostaną zrealizowane, a do tego pomieszczenia będą oryginalne i naprawdę funkcjonalne. Najważniejsze jest jednak to, abyś dobrze przygotował się do pracy z projektantem wnętrz. Dlatego przekonaj się, jakie są etapy pracy z tym ekspertem.

4 najważniejsze etapy projektowania wnętrz

Każdy specjalista działa według nieco innych zasad. Właśnie z tego powodu powinieneś najpierw dowiedzieć się, jak pracuje dany projektant wnętrz. Poznań to tylko przykładowe miasto, gdzie jeszcze przed spotkaniem kluczowe jest zapoznanie się z poprzednimi realizacjami wybranego architekta. W przypadku tak rozwiniętego rynku dobrze, jeśli przekonasz się, czy jego styl naprawdę Ci odpowiada. Jesteś już pewien swojego wyboru? W takim razie przygotuj się na kluczowe etapy współpracy!

Omówienie pomysłów i przedstawienie oczekiwań

Podczas pierwszego spotkania z projektantem wnętrz w Poznaniu lub w innym mieście istotne jest to, abyś przedstawił swoją wizję współpracy, pomysły, a także oczekiwania. Specjalista pokaże Ci również, jakie masz opcje dotyczące rodzajów projektów – koncepcyjne, „pod klucz”, kompleksowe bądź takie z nadzorem autorskim. Pamiętaj, że takie spotkanie jest niezobowiązujące i zazwyczaj w pełni darmowe, więc na tym etapie możesz jeszcze się wycofać.

Inwentaryzacja

Skoro już pierwsze szczegóły zostały omówione, to pora rozpocząć kolejny etap współpracy z projektantem wnętrz. Polega to na inwentaryzacji danej przestrzeni, czyli po prostu na wykonaniu pomiarów bądź zapoznaniu się z rzutami architektonicznymi. Gdy usługobiorcy wiedzą już, jaką dokładnie przestrzenią dysponują, to mogą przejść do dalszej pracy. Zazwyczaj to na tym etapie otrzymujesz kilka koncepcji układu funkcjonalnego pomieszczenia. Znajdziesz tam informacje dotyczące obecności ścian działowych, układu wyposażenia czy sanitariatów.

Wizualizacja wnętrza

To jeden z najprzyjemniejszych, a zarazem najtrudniejszych etapów współpracy – mowa tu oczywiście o wizualizacji wnętrza. Otrzymasz od projektanta trójwymiarowy obraz aranżacji danych pomieszczeń, gdzie zapoznasz się z wybranymi kolorami, materiałami, meblami i dodatkami.

Dokumentacja i nadzór

Ostatni etap polega na wykonaniu projektu wykonawczego przez architekta wnętrz. Znajdziesz tam dokładne rzuty, wymiary, przekroje i inne detale. Jeśli potrzebujesz dalszego wsparcia specjalistów, to już podczas realizacji zlecenia architekt będzie nadzorował wszystkie pracy, aby pomieszczenia odpowiadały wcześniejszym ustaleniom.

Materiał zewnętrzny.

Zdjęcia do artykułu:

Komentarze

Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Dodaj Komentarz


zdjecie 1161
zdjecie 1161
COMFORT - BRAMY OKNA ROLETY

Ty decydujesz jakiej stolarki potrzebujesz!Drodzy Inwestorzy  wybierając produkty marki KRISPOL do

Szukam gruntów pod elektrownię PV - dzierżawa

Poszukujemy gruntów do dzierżawy pod elektrownię fotowoltaiczną:
- Powierzchnia od 1,5ha do 300ha
-

Meble na wymiar

Nasza firma od 20 lat wykonuje najwyższej jakości meble na wymiar na terenie Warszawy i okolic. Daje

Kredyt hipoteczny

U nas zrealizujesz swoje marzenie o kupnie domu, mieszkania,działki. Sprawdź
ofertę kredytu hipotecz

Dachy- Ogrodzenia Sprzedaż i Montaż

Oferujemy sprzedaż i montaż pokryć dachowych i ogrodzeń.
Zapraszamy
Dachy Załuska
Biuro Ostrołęka ul. W

FaceBook