Jak urządzić kawalerkę?

10 kwietnia 2020 0 Komentarzy

Jak urządzić kawalerkę?

Jednym z kluczowych momentów w życiu każdego człowieka jest przeprowadzka do swoich czterech kątków. Bez wątpienia wiąże się to z dużą mieszanką emocji, stresu i spraw do załatwienia. Poza kwestiami związanymi z zakupem mieszkania pozostaje jeszcze jego adaptacja i urządzenie. Dla wielu młodych ludzi urządzenie mieszkania nie jest prostą czynnością. Poniższy artykuł w kilku zdaniach opowie jak się z tym uporać.

  1.      Sposoby na mały metraż
  2.     Lepiej kupić nowe mieszkanie czy z rynku wtórnego?
  3.     Jak znaleźć idealne mieszkanie?

Sposoby na mały metraż

Jednym z największych minusów kawalerki jest mała przestrzeń. Pomimo tych trudności większość młodych osób decyduje się na zakup lub wynajem kawalerki, aby nie obciążać zbyt wysokimi kosztami swojego budżetu domowego. Nowe mieszkania Warszawa na Obido.pl warto urządzić z naszą pomocą. Jednym z podstawowych tricków jest odpowiednie wykorzystanie luster, które prócz funkcji ozdobnych świetnie powiększają optycznie pomieszczenia. Lustra powinny być zamontowane na wysokości 140-160 cm tak by spełniać powierzone im zadanie.  Najczęściej to rozwiązanie stosuje się w przedpokoju. Szukając mebli do kuchni warto wcześniej pomyśleć o rozłożeniu sprzętów AGD. Bardzo często w kawalerkach pralka i suszarka znajdują się właśnie w kuchni w zabudowie. Jest top dobre rozwiązanie, pozwala zachować więcej miejsca w małej łazience nie tracąc przy tym estetyki w kuchni. Najtrudniejszym elementem wystroju jest salon. Z racji małego metrażu nie zawsze mamy możliwość na zaaranżowanie go w wymarzony sposób. Warto w tej sytuacji postawić na wiszący telewizor z małą półką pod spodem, wygodny wypoczynek, półki wiszące i kwiaty, które nadadzą temu pomieszczeniu rodzinne ciepło.

Lepiej kupić nowe mieszkanie czy z rynku wtórnego? 

Bardzo często zastanawiamy się co będzie dla nas lepsze, nowe mieszkanie od dewelopera czy zakup z rynku wtórnego. Warto wcześniej przeanalizować wszystkie za i przeciw. Każdy wybór wiąże się bowiem z konsekwencjami w przyszłości. Zaletą nowych mieszkań jest oczywiście całkowita dowolność w ich urządzeniu. Mamy możliwość już na etapie budowy zarezerwować dany lokal mieszkalny i w uzgodnieniu z deweloperem zaplanować położenie gniazdek, wody czy grzejników. To ogromne ułatwienie dla osób, które mają własną koncepcje i wizję swojego lokum. Kolejnym bardzo ważnym powodem przemawiającym na rzecz kupna nowego mieszkania jest pewność, że jesteśmy pierwszymi właścicielami i lokal nie posiada nabytych wad i usterek. Najczęściej przy zakupie mieszkania od dewelopera mamy również możliwość dokupić miejsce parkingowe, które w dzisiejszych czasach jest na wagę złota. Wprowadzając się do takiego mieszkania najczęściej za sąsiadów mamy osoby w podobnych wieku i sytuacji majątkowej, łatwiej jest więc zawierać nowe znajomości i przyjaźnie. Kupując mieszkanie na rynku wtórnym nie mamy tej pewności.

Jak znaleźć idealne mieszkanie?

Szukając idealnego mieszkania warto zastanowić się nad naszymi potrzebami i określić co jest dla nas najważniejsze. Kupując mieszkanie od dewelopera sprawdźmy wcześniej lokalizację, dostępność do szkół, kościoła klepu czy centrum handlowego. Warto również zwrócić uwagę na komunikację miejską oraz sąsiedztwo parków. Kupując swoje wymarzone mieszkanie należy również szczególną uwagę poświęcić metrażowi oraz rozkładowi mieszkania. Jeszcze przed dokonaniem formalności warto zaplanować, jak je urządzimy i sprawdzić, czy spełni nasze oczekiwania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji powinniśmy wszystko dobrze przemyśleć. Pierwsze mieszkanie kupuje się zazwyczaj przynajmniej na kilka lat.

Komentarze

Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Dodaj Komentarz


EKOMET: profesjonalne REMONTY i drobne poprawki.

EKOMET TO DOŚWIADCZENI FACHOWCY Z PASJĄDostępność 24/7EKOMET to złota rączka w Twoim domu.Drobne nap

COMFORT - BRAMY OKNA ROLETY


Ty decydujesz jakiej stolarki potrzebujesz!
Krispol to ceniony polski producent kompletu stolarki o

Dom jednorodzinny

Sprzedam dom w miejscowości Przytuły Stare o powierzchni 170m2
Działka 8 ary niedaleko Ostrołęki, do

Płyty MON

Utwardzimy drogę/podwórko - każdą nawierzchnię płytami MON. Więcej informacji pod numerem tel: 60626

Planujesz Remont Łazienki Kuchni Wywóz gruzu itp

Wywóz gruzu z remontu domu mieszkania , złomu ,ścinki blachy, odpady drewniane,ziemi itp
tel 514-073-

FaceBook