Wilgotność
Ekogroszek nie powinien zawierać zbyt dużo wody. Nadmierna wilgotność, może bowiem utrudniać rozpalenie. Warto pamiętać, że para wodna uczestniczy w procesie spalania, dlatego zakup zbyt suchego ekogroszku też nie jest dobrym rozwiązaniem. Wilgotność paliwa powinna oscylować w granicach od 5 do 10 procent. Stężenie wody zależy od sposobu składowania ekogroszku. Czynniki atmosferyczne, mogą bowiem niekorzystnie oddziaływać na surowiec. Nadmierna wilgotność paliwa obniża wydajność energii. Zgromadzoną w paliwie wodę trzeba odprowadzić w procesie spalania. Wilgotny ekogroszek można prowadzić do uszkodzenia pieca. W trakcie spalania wytwarza się ponadto bardzo dużo zanieczyszczeń.
Granulacja
Przy wyborze odpowiedniego paliwa warto uwzględnić jego wygląd. Ekogroszek powinien mieć ciemnoszary odcień. Wydajne spalanie można uzyskać, dzięki granulacji oscylującej w granicach od 5 do 20 mm. Zawartość miału nie powinna natomiast przekraczać dziesięciu procent.
Sprawdzony zakup
Przed nabyciem ekogroszku warto upewnić się, iż na jego powierzchni nie ma zanieczyszczeń. Paliwa nie należy kupować w sezonie grzewczym. Poszukiwania ekogroszku warto rozpocząć kilka miesięcy przed okresem zimowym. Takie podejście ułatwia nabycie produktu o odpowiedniej jakości. Ekogroszek należy kupować u sprawdzonego sprzedawcy. Wielu handlowców wykorzystuje niewiedzę klientów, oferując paliwo słabej jakości. Nie zawsze wybór taniego rozwiązania stanowi więc optymalne rozwiązanie.
Przy zakupie materiału grzewczego do swojego pieca należy wziąć pod uwagę różnorodne czynniki. Warto również pamiętać, by paliwo nabyć od sprawdzonego dystrybutora. Szczegółowe informacje na temat ekogroszku o dobrej jakości dostępne są na stronie internetowej https://sobianek.pl/kategoria-produktu/ekogroszek/.
artykuł sponsorowany
Komentarze
Dodaj Komentarz