Fotowoltaika - czy pozyskiwanie prądu ze słońca jest opłacalne?

26 lutego 2021 0 Komentarzy

Energia słoneczna może pomóc radykalnie obniżyć koszty eksploatacji nieruchomości, zwłaszcza w krajach o dużym nasłonecznieniu. Aby dowiedzieć się, ile pieniędzy można zaoszczędzić dzięki energii słonecznej, należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Średnie zużycie energii

Możesz łatwo określić, ile energii zużywasz, patrząc na swój ostatni rachunek za prąd. Ilość zużywanej energii elektrycznej zostanie wyświetlona w kilowatogodzinach (kWh). To pierwszy krok w określeniu, ile możesz zaoszczędzić dzięki energii słonecznej, a także który system jest dla Ciebie odpowiedni. Zwykle większe nieruchomości lub gospodarstwa domowe o wyższym zapotrzebowaniu na energię będą wymagały systemu energii słonecznej o mocy około 5 kW lub wyższej.

 

Rozmiar zainstalowanego systemu zasilania energią słoneczną

Większe systemy energii słonecznej, takie jak jednostka 5 kW, będą wytwarzać znacznie więcej energii niż na przykład mniejszy system 2 kW. Rozmiar zainstalowanego systemu zasilania energią słoneczną ma ogromny wpływ na ilość zaoszczędzonych pieniędzy. Ważne jest, aby wybrać system, który jest wystarczająco duży, aby pokryć zużycie energii, skrócić okres zwrotu i zmaksymalizować zwrot z inwestycji. Z drugiej strony, zainstalowanie systemu, który jest zbyt duży, będzie oznaczać eksport nadwyżki mocy z powrotem do sieci. Teraz, gdy taryfy gwarantowane są niższe, będziesz sprzedawać energię z powrotem swojemu dostawcy energii za mniej niż koszt Twojej stawki za energię elektryczną.

 

Gdzie mieszkasz

Polska jest krajem dobrze nasłonecznionym, zatem w rezultacie mamy mnóstwo okazji, by wykorzystać moc słońca. Twoja lokalizacja geograficzna będzie miała wpływ na produkcję energii w systemie energii słonecznej i ostatecznie na to, ile możesz zaoszczędzić. Innymi słowy, w jednym regionie, w którym promieniowanie słoneczne jest silniejsze, można zainstalować system o mocy 2 kW, podczas gdy w regionie o mniejszym nasłonecznieniu do osiągnięcia tych samych wyników konieczna będzie jednostka o mocy 3 kW.

 

Wzorce użytkowania

Twoja instalacja fotowoltaiczna będzie wytwarzała energię elektryczną w ciągu dnia, a wszelka generowana nadwyżka energii elektrycznej jest zwracana do sieci, chyba że masz baterię słoneczną lub inne miejsce, do którego można skierować energię. Twój dostawca energii zapłaci ci za eksport energii, a ten kredyt pomoże zrównoważyć twoje rachunki za prąd.

 

Stawka gwarantowana

Najlepiej skonsultować się z dostawcą energii, aby poznać oferowane stawki taryfowe. Taryfy gwarantowane mogą się również różnić w zależności od województwa, więc upewnij się, że masz dobre dane tuż przed rozpoczęciem obliczania oszczędności.

 

Potrzebujesz porady odnośnie instalacji fotowolaicznej? Skorzystaj z darmowej konsultacji oraz audytu z Ekspertem, zapraszamy także do bezpłatnej wyceny Twojej własnej elektrowni słonecznej, wejdź na: www.promika-solar.pl

 

artykuł sponsorowany

Komentarze

Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Dodaj Komentarz


zdjecie 2370
zdjecie 2370
COMFORT - BRAMY OKNA ROLETY


  

Ty decydujesz jakiej stolarki potrzebujesz!Jedyna taka promocja w roku, przyjdź i zamów stolark

Siedlisko w Dzwonku gmina Czerwin. Dostęp do rzeki Orz.

Marzysz o domu ale rosnące ceny materiałów budowlanych i usług budzą Twoje przerażenie. Na dodatek d

Dachy- Ogrodzenia Sprzedaż i Montaż

Oferujemy sprzedaż i montaż pokryć dachowych i ogrodzeń.
Zapraszamy
Dachy Załuska
Biuro Ostrołęka ul. W

ODBIOR ZLOMU

ODBIOR ZLOMU TEL 512 741 798

Malowanie Szpachlowanie

Malowanie Ścian Gipsowanie

FaceBook