Domy bez pozwolenia - budowa krok po kroku

30 września 2022 0 Komentarzy
Domy bez pozwolenia - budowa krok po kroku

Domy bez pozwolenia na budowę — nowe możliwości w stawianiu wymarzonej nieruchomości

Prawo budowlane wychodzi naprzeciw oczekiwaniom prywatnych inwestorów i umożliwia budowę domu bez konieczności uzyskania potrzebnego pozwolenia, bez nadzoru budowlanego czy potrzeby opierania się o zasady związane z warunkami zabudowy bądź miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Warunkiem jest dotrzymanie powierzchni zabudowy, która obejmuje stawianie domu do 70 m2. Specjalistami w tworzeniu domów na zgłoszenie są przedstawiciele marki Hyta — dzięki nim możesz w krótkim czasie zamieszkać na wymarzonej działce, w wybranym przez siebie jednorodzinnym domu.

Budowa domu bez pozwolenia krok po kroku

Jak wygląda proces tworzenia i wybudowania domu bez pozwolenia? Całe przedsięwzięcie wydaje się być znacznie mniej problematyczne, niż w przypadku dopełnienia wszystkich tradycyjnych formalności związanych z budową. W pierwszej kolejności musisz wybrać projekt domu i zgłosić roboty budowlane. Aby rozpocząć budowę, w urzędzie przedstawić musisz potrzebne wnioski i oświadczenia, w tym również to określające kto przejmie obowiązki kierownika budowy. Do wniosków dołączyć należy projekt budowlany domu. Od momentu zgłoszenia musi minąć okres 21 dni. W tym czasie praca może już jednak trwać. Rozpoznanie terenu, określenie możliwości podłączenia mediów dla własnych potrzeb mieszkaniowych. Aby postawić dom bez pozwolenia, nie jest wymagane prowadzenie dziennika budowy, czy przyjmowanie na jej terenie geodety. Po rozpoznaniu warunków związanych z instalacją mediów możesz na tym etapie rozpocząć stawianie fundamentów pod własny dom. Wytyczne do ich stworzenia otrzymasz w przekazanych instrukcjach. Kolejnym krokiem jest już montaż drewnianej konstrukcji domu całorocznego lub letniskowego.

Postaw wymarzony dom bez uzyskania pozwolenia na budowę

Jeśli do tej pory wydawało Ci się, że budowa domu o powierzchni 35 m2, bądź 70 m2 wymaga szeregu formalności, decyzji o warunkach zabudowy i licznych projektów architektoniczno-budowlanych, akceptowanych po kolei przez poszczególne organy, na pewno miło się zaskoczysz. Projekty domów opartych o zgłoszenie budowy, które w swojej ofercie może zaproponować marka Hyta, to rozwiązania, które świetnie wpisują się w zapotrzebowanie klientów. Nie potrzebujesz pozwolenia na budowę, zaś zyskujesz piękne wnętrza w stylu skandynawskim. Możesz zamieszkać pośród natury i jej wyjątkowych tworów. Wybierasz działkę, decydujesz się na konkretną zabudowę i rozpoczynasz stawianie fundamentów pod swój przyszły dom. Budowa domu do 70 m2, która nie potrzebuje pozwolenia, to szansa, a stworzenie swoich własnych czterech kątów dla wszystkich tych, którzy nie mogą zdecydować się na krok związany z wieloletnią współpracą z organami administracji architektoniczno-budowlanej i lata oczekiwania na postawienie własnego kawałka przestrzeni. Zobacz projekty Hyta i wybierz dla siebie dom stworzony zgodnie z nurtem skandynawskich trendów budowlanych i dekoracyjnych.

 

Materiał zewnętrzny.

zdjecie 6054
COMFORT - BRAMY OKNA ROLETYTy decydujesz jakiej stolarki potrzebujesz!„Dokończ budowę i zamknij stan surowy teraz z jeszcze wi


Blaty kuchenne i łazienkowe

Blaty kuchenne i łazienkowe z materiału wysokiej jakości.
Blaty wykonane z konglomeratów kwarcytowych

ODBIOR ZLOMU

ODBIOR ZLOMU TEL 512 741 798

Geodeta

USŁUGI GEODEZYJNE MARCIN CIEŚLAK-mapy do celów projektowych pod budynki, przyłącza gazowe, energetyc

Malowanie natryskowe i tradycyjne

Specjalizujemy się w malowaniu natryskowym jak i tradycyjnym !Polecamy Łukasza który zajmuje się mal

FaceBook