Czym różni się kominek zapachowy od kominka do wosku?

13 grudnia 2019 0 Komentarzy

Czym różni się kominek zapachowy od kominka do wosku?

Kominek do wosku oraz kominek na olejek zapachowy to dwa najpopularniejsze modele kominków wykorzystywanych do domowej aromaterapii, która zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Oczywiście każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, natomiast ma też wady, z których istnienia przy wyborze konkretnego modelu kominka warto sobie zdawać sprawę.

  1. Kominek do wosku
  2. Kominek na olejek zapachowy
  3. Kominek zapachowy

Kominek do wosku

Jeden z absolutnie najbardziej popularnych, a przy okazji również najtańszych kominków do aromaterapii. Oczywiście wydziela on piękny zapach, spełnia swoją funkcję i pomaga w aromaterapii. Ma jednak jeden podstawowy minus. Jest nim sama zasada topienia się wosku. Każdy, kto choć raz bawił się w Andrzejkowe wróżby wie, jak trudno jest usunąć rozpuszczony wosk z miski, klucza, a co dopiero w mebli. Niestety w przypadku kominka z PEPCO, ROSSMANNA, IKEI czy JYSKA, trzeba liczyć się z tym, że roztopiony wosk może bardzo szybko znaleźć się na ulubionej ławie kawowej lub ukochanym wełnianym swetrze. O ile z tej pierwszej pewnie jakoś się go da usunąć, o tyle w tym drugim przypadku nie będzie to już takie proste. Warto o tym pamiętać, decydując się na takie rozwiązanie. Trzeba także uwzględnić ryzyko ewentualnego oparzenia gorącym woskiem, o co w sytuacji, gdy w domu są małe dzieci z pewnością nietrudno.

Kominek na olejek zapachowy

Kominek ten również spełnia pokładane z nim nadzieje. Roztacza piękny zapach, napełnia przestrzeń wybranym aromatem, a na rynku dostępny jest cały szereg buteleczek z najróżniejszymi olejkami, łatwo więc dopasować zapach do określonych potrzeb w danym momencie. Niestety w przypadku kominka na olejek zapachowy pojawia się ten sam problem, co w przypadku wosku. Ryzyko zabrudzenia mebli lub ubrań jest bardzo duże, a usunięcie tego typu plamy w wielu przypadkach może się okazać właściwie niemożliwe.

Kominek zapachowy

Alternatywą dla tych dwóch możliwości są kominki zapachowe, szczególnie zaś te, które pracują w oparciu o specjalne stożkowe kadzidełka, które "dymią" do dołu. Efektownie zaprojektowane podstawki pod takie kadzidełka sprawiają, że w mieszkaniu unosi się nie tylko piękny zapach, lecz także dają określone doznania wizualne. Dym bowiem spływa kaskadą w dół podstawki, dając tym samym ciekawy spektakl wizualny. Ponadto, tego typu kadzidełka są w 100% naturalne, nie trzeba zastanawiać się, czy nie mają specjalnych, niepożądanych dodatków. Sklep backflow.pl oferuje naprawdę szeroki ich wybór, dzięki któremu można liczyć na prawdziwą aromaterapię, dostosowaną do konkretnych potrzeb.

 

Komentarze

Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Dodaj Komentarz


COMFORT - BRAMY OKNA ROLETY

 
  Ty decydujesz jakiej stolarki potrzebujesz!
Krispol to ceniony polski producent kompletu stolar

ENERGAS zaprasza e-sklep

Przedsiębiorstwo Inżynierii Sanitarnej
ENERGAS Sp. z o.o. Sp.k ul. Warszawska 2
07-410 Ostrołęka
tel

Pranie tapicerki meblowej i samochodowej Ostrołęka. Pranie dywanów Ostrołeka

Oferujemy czyszczenie/pranie dywanów i wykładzin w domu oraz biurach.
Zajmujemy się również praniem

Sprzedam działkę budowlaną 30 arów, Łodziska (gm. Lelis)

Dzień dobry,

Sprzedam budowlaną 30 arów w gminie Lelis, Łodziska, cena 105 tyś zł, 3500 zł za ar.

Rekuperacja - Wentylacja - Montaż

Zajmujemy się projektowaniem i montażem systemów wentylacji mechanicznej z rekuperacją w domach j

FaceBook