Czy budując dom postawić na nowoczesność czy klasykę?

14 grudnia 2016 0 Komentarzy

Dom zgodny z najnowszymi trendami czy może wieloletnia klasyka?

Na jaką architekturę i sposób budownictwa zdecydować się, jeśli chodzi o powstanie naszej nieruchomości, w której zresztą mamy zamiar spędzić życie? Sprawa nie jest prosta i zanim zdecydujemy się na konkretny projekt nieruchomości, warto kwestie te dokładnie przemyśleć.


Cechy domu nowoczesnego
Wybierając dom nowoczesny, możemy być pewni, że idziemy z duchem czasu i wpisujemy się w obowiązujące kanony mody. Zgadza się, w branży nieruchomości także obecne są określone trendy. No właśnie, ale czy za kilka lat nie okaże się, że nasz dom jest już przeżytkiem? Czy nowoczesność jest tak funkcjonalna, jak stare, sprawdzone już techniki? Jest to trochę ryzykowne.


Okazuje się jednak, że i domy tradycyjne nie są wcale tradycyjnie budowane. Owszem, ich konstrukcja będzie taka, jaką wymyślono lata temu, ale już materiały do budowy takiej nieruchomości niekoniecznie.


Wracając do domów typowo nowoczesnych. To dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wysoki komfort życia, przestrzeń i minimalizm. Domy tego rodzaju są zazwyczaj duże. Charakteryzują się wieloma przeszkleniami. To nieruchomości, w których wykorzystano nowe technologie, w tym te, które sprawiają, że jednocześnie możemy oszczędzać. Coraz częściej stawia się na ekologię i energooszczędność. I choć domy tego typu są z reguły droższe, to różnice w tejże inwestycji mogą zwrócić się już w ciągu kilku pierwszych lat.


Na budowę domów nowoczesnych decyduje się coraz więcej inwestorów. Nieruchomości tego rodzaju cechuje zwarta bryła i wykorzystanie różnego rodzaju materiałów. Mieszają się tutaj różne style – na przykład te z domieszką drewna i cegieł. Przeważa oczywiście szkło, ale domy nowoczesne to też pewnego rodzaju eksperymenty. Możliwa jest tutaj pełna dowolność.


Kto wybiera domy klasyczne?
Ciekawostką jest fakt, że Polacy nadal stawiają jednak na klasykę. Większość z nas nadal decyduje się na mieszkanie w domach klasycznych. I chociaż technika budowy czy dobór materiałów nie ma już dzisiaj nic wspólnego z tradycją, to klasyka jest widoczna choćby w typie rozmieszczenia pomieszczeń we wnętrzu. Klasyczny jest też wygląd zewnętrzny. To spadzisty dach, pełna symetria, niewielkie okna. Klasyczne domy są zwykle piętrowe, rzadko kiedy decydujemy się na nieruchomości parterowe. Wybieramy po prostu to, co sprawdzone. Nie chcemy podejmować ryzyka, bo budowa domu jest zbyt dużą inwestycją, żeby móc pozwolić sobie na jakiekolwiek błędy.


Co jest najważniejsze przy podejmowaniu decyzji o stylu domu? Przede wszystkim nasz gust i potrzeby. Priorytetem ma być pełen komfort mieszkania i spełnienie oczekiwań względem własnej nieruchomości. Czasem nie warto kierować się modą. Z drugiej zaś strony, nie musimy wybierać klasycznych brył, jeśli ciągnie nas ku nowoczesnym rozwiązaniom.


Udajmy się do biura projektowego. Tam określmy swoje potrzeby i możliwości finansowe. To pierwszy krok w selekcji wszystkich nieruchomości, dzięki czemu łatwiej będzie nam wybrać ten idealny dom. Nieocenioną pomoc oferują też sami projektanci, którzy zaproponują nam najlepsze rozwiązania.


Artykuł powstał w oparciu o treści ze strony Projekty Prestige.

Komentarze

Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Dodaj Komentarz


COMFORT - BRAMY OKNA ROLETY


Ty decydujesz jakiej stolarki potrzebujesz!
Krispol to ceniony polski producent kompletu stolarki o

Mycie elewacji, kostki brukowej, obór, dachów

Witam, wykonam usługi profesjonalną myjką ciśnieniową gorącowodną 200bar z użyciem profesjonalnej ch

Planujesz Remont Łazienki Kuchni Wywóz gruzu itp

Wywóz gruzu z remontu domu mieszkania , złomu ,ścinki blachy, odpady drewniane,ziemi itp
tel 514-073-
Sprzedam działkę usługowo-budowlaną na Olszewo-Borkach

Sprzedam atrakcyjną działkę budowlano-usługową powierzchni 8.12 ara na Olszewo-Borkach przy ul. M. R

Witraże Piątnica.

LAMPA witrażowa średnica 42 wys.24 cm. Podstawa czarny marmur.

FaceBook