Budownictwo modułowe – fakty

18 maja 2016 0 Komentarzy

Budownictwo modułowe oparte na kontenerach posiada duży potencjał i wydajność, które już teraz są doceniane na światowych rynkach, takich jak Czechy, Niemcy czy Francja. W Polsce możliwości tej technologii są także z powodzeniem wykorzystywane przy różnorodnych inwestycjach, których zakres stale się zwiększa. Dlaczego? Ponieważ budownictwo modułowe może pochwalić się wszechstronną funkcjonalnością.  

Budownictwo modułowe oparte na kontenerach posiada duży potencjał i wydajność, które już teraz są doceniane na światowych rynkach, takich jak Czechy, Niemcy czy Francja. W Polsce możliwości tej technologii są także z powodzeniem wykorzystywane przy różnorodnych inwestycjach, których zakres stale się zwiększa. Dlaczego? Ponieważ budownictwo modułowe może pochwalić się wszechstronną funkcjonalnością.  

Fakt 1 – szeroki wachlarz zastosowań

Dzięki konstrukcji modułów opartych na stalowej ramie oraz mobilnych panelach, budynek można konfigurować na każdym etapie użytkowania. Co to oznacza? Otóż pozwala to na elastyczne dostosowanie go do zmieniającej się infrastruktury inwestycji. Sprawdzony i doświadczony partner oferuje jednak znacznie więcej. Budynki modułowe to obecnie także liczne opcje wykończenia i wyposażenia danego obiektu, aby stworzyć funkcjonalne i komfortowe miejsce pracy,  m.in. przy pomocy klimatyzacji czy sieci komputerowej oraz wielu innym elementom. Dzięki temu konstrukcje modułowe wykorzystywane są już nie tylko jako powszechnie znane tymczasowe pomieszczenia na budowach. Są też wykorzystywane z powodze­­­­­­niem jako przestrzenie biurowe, sprzedażowe (kasy, sklepy), zaplecze imprez sportowych i kulturalnych, a nawet całoroczne placówki dydaktyczne – szkoły i przedszkola.

Fakt 2 – łatwa logistyka i niewielki nakład czasu

Ze względu na swoją konstrukcję budynki modułowe można na bieżąco skalować. Oznacza to że, w zależności od aktualnych potrzeb, można je zmniejszać lub powiększać. Stabilna rama ze stali umożliwia także piętrowanie ich do 3 kondygnacji oraz łatwe przeniesienie w inne, dowolne miejsce, przy czym postawienie nowego obiektu jest możliwe już w 3 tygodnie, co jest niezwykle konkurencyjne w porównaniu z tradycyjnym budownictwem.

Fakt 3 – indywidualizacja inwestycji

Nieważne czy to przestrzeń miejska między biurowcami, czy przy parku, każdy budynek modułowy łatwo można zintegrować z otoczeniem dopasowując go do istniejącej już architektury. Obiektowi można też nadać indywidualny wygląd, niezależnie od tego czy będą to budynki o charakterze stałym czy tymczasowym. W tym celu można wykorzystać różne warianty elewacji: płyty kompozytowe, blachy powlekane, drewno, pełne przeszklenia itp. Każdy obiekt można też wyposażyć w dowolne media, klimatyzację, sieć komputerową, system naturalnej wentylacji. Czyni to budynek modułowy niezwykle funkcjonalnym i komfortowym, podobnie jak te, realizowane w użyciu tradycyjnych metod budowalnych.

Fakt 4 – konkurencyjność

Technologia modułowa jest coraz popularniejszym rozwiązaniem i stanowi łatwo dostępną alternatywę wobec budownictwa tradycyjnego. Już teraz dorównuje mu trwałością, solidnością oraz różnorodnością możliwości wykończenia. Co więcej, budownictwo modułowe wygrywa już z tradycyjnym na takich polach jak łatwość rozbudowy oraz możliwość przeniesienia obiektu w inną lokalizację, w zależności od planów inwestycyjnych, spełniając przy tym wszystkie normy budowlane i bezpieczeństwa. W odróżnieniu od większości tradycyjnych firm budowlanych, w przypadku modułów jedna firma jest w stanie zagwarantować kompleksową usługę, począwszy od projektu, przez transport i budowę oraz wykończenie, a kończąc na serwisie i obsłudze gwarancyjnej.

Fakt 5 – inwestycja bezpieczna finansowo

Decydując się na wybór technologii modułowej istnieje możliwość wielorakiego finansowania inwestycji. Pierwsza opcja to zakup modułów. Druga – zakup z odkupem przez producenta, trzecia leasing, a czwarta najem. W oparciu o odpowiednią kalkulację opłacalności inwestycji można wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie. Zastosowanie technologii modułowej może być opłacalne zarówno na okres krótko- (nawet kilka tygodni, np. w przypadku przebudowy budynku – nie ma wówczas potrzeby wstrzymywania prac firmy) czy długoterminowy (odpowiednio konserwowanie modułów pozwala na komfortowe korzystanie z nich przez 40 lat).  

Ekspert: Jacek Staniszewski, Dyrektor Generalny firmy TOUAX Sp. z o.o.

Źródło: http://www.info.newseria.pl/

Komentarze

Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Dodaj Komentarz


COMFORT - BRAMY OKNA ROLETY


Ty decydujesz jakiej stolarki potrzebujesz!
Krispol to ceniony polski producent kompletu stolarki o

Sprzedam Dom w Olszewie Borkach

Dom znajduje się na osiedlu Olszewo - Borki, wymaga wykończenia, ale jest ocieplony, w domu są tynki

Planujesz Remont Łazienki Kuchni Wywóz gruzu itp

Wywóz gruzu z remontu domu mieszkania , złomu ,ścinki blachy, odpady drewniane,ziemi itp
tel 514-073-Taras drewniany

Wykonuje:- drewniane tarasy,- elewacje drewniane, - podbitki drewniane,- altanki,- wiaty, - garaże d

Nowe domy jednorodzinne w Ostrołęce - Osada Podróżników

Drodzy Państwo,
Inwestycja "OSADA PODRÓŻNIKÓW" to kompleks budynków jednorodzinnych w stanie dewelope

FaceBook