Budownictwo mieszkaniowe w Ostrołęce. Ile za metr kwadratowy?

24 kwietnia 2020 0 Komentarzy

W I kwartale 2020 roku na terenie Mazowsza oddano do użytkowania o 402 mieszkania mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zwiększyła się za to liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia, oraz liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto. Jak wygląda sytuacja w Ostrołęce?

W I kwartale 2020 roku na terenie Mazowsza oddano do użytkowania o 402 mieszkania mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zwiększyła się za to liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia, oraz liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto. Jak wygląda sytuacja w Ostrołęce?

W I kwartale 2020 r. w województwie mazowieckim oddano do użytkowania 9213 mieszkań, z czego 46% w Warszawie. Poza stolicą wśród miast na prawach powiatu najwięcej mieszkań przekazano w Siedlcach (269), zaś najmniej w Radomiu (52).

Najwięcej było mieszkań wybudowanych z przeznaczeniem na sprzedaż lub wynajem. W województwie mazowieckim ich udział w ogólnej liczbie mieszkań oddanych do użytkowania wyniósł 72%. Wśród miast na prawach powiatu udział ten kształtował się na poziomie od 94% (w Siedlcach i w Warszawie) do 88% w Płocku. Natomiast w Radomiu wszystkie wybudowane mieszkania zostały przekazane przez inwestorów indywidualnych.

W I kwartale 2020 r. liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym, zwiększyła się w województwie mazowieckim o 11% (w porównaniu z I kwartałem 2019 r.). W miastach na prawach powiatu (oprócz Warszawy) odnotowano wzrost - największy wystąpił w Ostrołęce (o 36 razy!). W Warszawie liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym, zmniejszyła się o 10%.

Liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto, zwiększyła się w województwie (o 4%) oraz w Ostrołęce (o 179%), Radomiu (o 500%) i Płocku (tu zanotowano najwyższy wzrost o ok. 119 razy!). Natomiast w Siedlcach i Warszawie zaobserwowano spadek liczby mieszkań, których budowę rozpoczęto, odpowiednio o 93% i 27%.

W Ostrołęce w I kwartale 2020 roku oddano do użytkowania 121 mieszkań (o 9 więcej niż w I kwartale 2019 roku), z czego 87,6 procent było przeznaczone na sprzedaż lub wynajem. Średnia cena mieszkania na wolnym rynku wyniosła 3795 zł za metr kwadratowy. Wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym na 144 mieszkania, co oznacza wspomniany 36-krotny wzrost.

Z kolei rozpoczęto budowę 198 mieszkań.

zdjecie

źródło: Urząd Statystyczny w Warszawie

Komentarze

Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Dodaj Komentarz


EKOMET: profesjonalne REMONTY i drobne poprawki.

EKOMET TO DOŚWIADCZENI FACHOWCY Z PASJĄDostępność 24/7EKOMET to złota rączka w Twoim domu.Drobne nap

COMFORT - BRAMY OKNA ROLETY


Ty decydujesz jakiej stolarki potrzebujesz!
Krispol to ceniony polski producent kompletu stolarki o

Dom jednorodzinny

Sprzedam dom w miejscowości Przytuły Stare o powierzchni 170m2
Działka 8 ary niedaleko Ostrołęki, do

Płyty MON

Utwardzimy drogę/podwórko - każdą nawierzchnię płytami MON. Więcej informacji pod numerem tel: 60626

Planujesz Remont Łazienki Kuchni Wywóz gruzu itp

Wywóz gruzu z remontu domu mieszkania , złomu ,ścinki blachy, odpady drewniane,ziemi itp
tel 514-073-

FaceBook