Na co zwrócić uwagę wybierając schody wewnętrzne?

16 kwietnia 2021 0 Komentarzy

Marzeniem wielu inwestorów jest budowa domu piętrowego z przytulnym poddaszem i tarasem na górnym piętrze. Jeśli i Ty jesteś w tej grupie osób to z pewnością staniesz przed wyborem schodów wewnętrznych. Czy wiesz, jaki model dobrać?

Schody wewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów domu piętrowego. Często konstrukcja tego typu staje się istotnym wyposażeniem salonu, głównego korytarza podkreślając dominującą stylistykę oraz kolorystykę wnętrz. Czy wybór schodów wewnętrznych musi oznaczać kłopotliwe podjęcie decyzji? Niekoniecznie. Należy jednak kierować się kilkoma wytycznymi.

Schody nie tylko piękne, ale przede wszystkim funkcjonalne

Bo choć mówi się, że schody wewnętrzne są sercem naszego domu i skupiają na sobie uwagę odwiedzających to warto poświęcić im nieco uwagi także od strony konstrukcyjnej. Porządne schody drewniane o prostej i zwartej konstrukcji sprawdzą się w tych wnętrzach, które urządzone zostały w duchu skandynawskim, zaś schody standardowe, ale połączone z dekoracyjną stalą lub szkłem będą subtelnym podkreśleniem wnętrza nowoczesnego o zacięciu industrialnym.

Dekoracyjność schodów należy dopasować do tego, jak przygotowane jest nasze wnętrze. Biel kolejnych stopni będzie ciekawie kontrastować z ciemną podłogą, a szklane poręcze dodadzą takim schodom jeszcze więcej lekkości i elegancji.

zdjecie

Klasyczne drewniane schody będą pasowały do praktycznie każdego rodzaju wyposażenia w domu. Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której taka konstrukcja nie wyglądałaby dobrze. Naturalne drewno to zresztą nie tylko zaleta w postaci uniwersalnego wykończenia, ale i długowieczności.

Schody wewnętrzne dla każdego, czyli opcja tania w wykonaniu

Jeśli chcesz, aby Twoje schody wyglądały dobrze, ale nie generowały zbyt dużych kosztów to już na etapie planowania budowy pamiętaj, by osadzić je w możliwie najprostszy sposób. Nie warto bowiem wybierać projektu ze schodami wijącymi się w określony kształt geometryczny, czy też spiralę. Każda taka konstrukcja będzie nie tylko trudniejsza w wykonaniu, ale przede wszystkim droga pod względem zastosowanych materiałów. Tymczasem tutaj sprawdzisz projekty domów tanich w budowie na domoweklimaty.pl.

 

Komentarze

Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Dodaj Komentarz


zdjecie 4528
zdjecie 4528
COMFORT - BRAMY OKNA ROLETY

  Ty decydujesz jakiej stolarki potrzebujesz!
Krispol to ceniony polski producent kompletu stolarki

Przeszklenia drzwiowe.

Wykonam przeszklenia witrazowe do drzwi,scian i okien.Cena jest ustalana indywidualnie w zależności

NOWOCZESNY, NIEDUŻY, EKOLOGICZNY DOM W STANIE DEWELOPERSKIM

W najnowszej ofercie przedstawiam Państwu nieduży, parterowy dom o pow. 120 m2 z dwustanowiskowym ga

POSADZKI MIXOKRETEM

Wykonujemy posadzki agregatem spalinowym. Szybko i dokładnie. Zapraszam do kontaktu nr. tel. 5051450

Dotacja na termomodernizację budynków mieszkalnych

Kompleksowa pomoc przy wypełnianiu wniosków na termomodernizację budynków z programu "Czyste powietr

FaceBook