Na co zwrócić uwagę wybierając schody wewnętrzne?

16 kwietnia 2021 0 Komentarzy

Marzeniem wielu inwestorów jest budowa domu piętrowego z przytulnym poddaszem i tarasem na górnym piętrze. Jeśli i Ty jesteś w tej grupie osób to z pewnością staniesz przed wyborem schodów wewnętrznych. Czy wiesz, jaki model dobrać?

Schody wewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów domu piętrowego. Często konstrukcja tego typu staje się istotnym wyposażeniem salonu, głównego korytarza podkreślając dominującą stylistykę oraz kolorystykę wnętrz. Czy wybór schodów wewnętrznych musi oznaczać kłopotliwe podjęcie decyzji? Niekoniecznie. Należy jednak kierować się kilkoma wytycznymi.

Schody nie tylko piękne, ale przede wszystkim funkcjonalne

Bo choć mówi się, że schody wewnętrzne są sercem naszego domu i skupiają na sobie uwagę odwiedzających to warto poświęcić im nieco uwagi także od strony konstrukcyjnej. Porządne schody drewniane o prostej i zwartej konstrukcji sprawdzą się w tych wnętrzach, które urządzone zostały w duchu skandynawskim, zaś schody standardowe, ale połączone z dekoracyjną stalą lub szkłem będą subtelnym podkreśleniem wnętrza nowoczesnego o zacięciu industrialnym.

Dekoracyjność schodów należy dopasować do tego, jak przygotowane jest nasze wnętrze. Biel kolejnych stopni będzie ciekawie kontrastować z ciemną podłogą, a szklane poręcze dodadzą takim schodom jeszcze więcej lekkości i elegancji.

zdjecie

Klasyczne drewniane schody będą pasowały do praktycznie każdego rodzaju wyposażenia w domu. Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której taka konstrukcja nie wyglądałaby dobrze. Naturalne drewno to zresztą nie tylko zaleta w postaci uniwersalnego wykończenia, ale i długowieczności.

Schody wewnętrzne dla każdego, czyli opcja tania w wykonaniu

Jeśli chcesz, aby Twoje schody wyglądały dobrze, ale nie generowały zbyt dużych kosztów to już na etapie planowania budowy pamiętaj, by osadzić je w możliwie najprostszy sposób. Nie warto bowiem wybierać projektu ze schodami wijącymi się w określony kształt geometryczny, czy też spiralę. Każda taka konstrukcja będzie nie tylko trudniejsza w wykonaniu, ale przede wszystkim droga pod względem zastosowanych materiałów. Tymczasem tutaj sprawdzisz projekty domów tanich w budowie na domoweklimaty.pl.

 

Komentarze

Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Dodaj Komentarz


zdjecie 2370
zdjecie 2370
COMFORT - BRAMY OKNA ROLETY


  

Ty decydujesz jakiej stolarki potrzebujesz!Jedyna taka promocja w roku, przyjdź i zamów stolark

Siedlisko w Dzwonku gmina Czerwin. Dostęp do rzeki Orz.

Marzysz o domu ale rosnące ceny materiałów budowlanych i usług budzą Twoje przerażenie. Na dodatek d

Dachy- Ogrodzenia Sprzedaż i Montaż

Oferujemy sprzedaż i montaż pokryć dachowych i ogrodzeń.
Zapraszamy
Dachy Załuska
Biuro Ostrołęka ul. W

ODBIOR ZLOMU

ODBIOR ZLOMU TEL 512 741 798

Malowanie Szpachlowanie

Malowanie Ścian Gipsowanie

FaceBook