Firanki do salonu i kuchni - jakie wybrać?

13 stycznia 2022 0 Komentarzy

Firanki do salonu i kuchni - jakie wybrać?

Salon i kuchnię łączy jedno - w każdym niemal domu są to najważniejsze pomieszczenia, choć mają zupełnie inny charakter. Jednak w obu przypadkach wybór firanki nie jest prostym zadaniem. Jak połączyć komfort użytkowania z walorami estetycznymi i znaleźć firanę idealną?

1. Firanki do salonu - stwórz odpowiedni klimat

2. Firanki do kuchni - na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniej firany i zasłony to przede wszystkim dobór właściwej tkaniny oraz sposobu, w jaki materiał będzie zasłaniać okno. Jest jednak szereg innych czynników, które warto wziąć pod uwagę.

1. Firanki do salonu - stwórz odpowiedni klimat

Salon to miejsce, w którym wypoczywamy, spotykamy się z domownikami, spędzamy czas z gośćmi. Dlatego tak istotne jest, żebyśmy czuli się w nim w pełni komfortowo. Wybór firanki, choć wydaje się dość błahy, wbrew pozorom ma duże znacznie. W salonie liczą się oczywiście walory estetyczne, ale firana powinna także zapewniać domownikom komfort podczas relaksu.

Kupując gotowe firany do salonu, weź pod uwagę wielkość pomieszczenia - w niewielkiej przestrzeni lepiej postawić na gotowe firanki z lekkich materiałów. Nie tylko rozświetlą salon, ale i sprawią, że będzie się wydawał nieco większy.

Jeśli chodzi o kolor, najbardziej uniwersalnym wyborem będzie niewątpliwie klasyczna biel, możesz jednak zastanowić się nad firaną z kolorowymi wzorami.

W aranżacji wnętrz o klasycznym charakterze, świetnie sprawdzą się długie firanki z woalu. Z kolei w nowoczesnych lub modernistycznych wnętrzach, warto postawić na firany gotowe gładkie lub wzbogacone o geometryczne wzory.

Oczywiście niezwykle ważne jest także, by firana chroniła przed promieniami słonecznymi i zapewniała domownikom komfort (podobnie jest, jeśli chodzi o wystrój sypialni czy pokoju dziecięcego). Warto zatem wybrać firanki gotowe wraz z pasującymi zasłonami.

2. Firanki do kuchni - na co zwrócić uwagę?

Wybierając firankę do kuchni, zacznij od odpowiedzi na jedno pytanie - do czego ma ona służyć? Jeśli zależy Ci na funkcji dekoracyjnej, to znacznie ułatwia wybór, a Ty możesz się kierować przede wszystkim własnymi upodobaniami. Natomiast jeśli firanka ma chronić domowników przed wścibskim okiem przechodnia i odgrywać przede wszystkim praktyczną rolę, pomyśl o zestawieniu firana plus roleta lub firana plus zasłona. Możesz też postawić na bardziej zabudowane zestawy okienne.

Nie wiesz, gdzie szukać właściwej firanki do salonu, kuchni, sypialni czy też pokoju dziecka? Szeroki wybór firan znajdziesz, odwiedzając sklep online Kasandra.

 

  

 

zdjecie 6620
zdjecie 6620
COMFORT - BRAMY OKNA ROLETY

 


 
Fast traslate
Icon translate


 
  

 

  Ty decydujesz jakiej s

Pompy Ciepła , audyt , fotowoltaika .

Moc Ciepła Sprawdź oszczędne, bezpieczne, ekologiczne i komfortowe ogrzewanie dla Twojego domu . Bez

Za słońce się nie płaci ,

Co może być lepsze od samej pompy ciepła ?
Pompa ciepła z instalacją fotowoltaiczną
Pan Mateusz zaufa

Domek holenderski sprzedam bezpośrednio - Właściciel

Domek holenderki/angielski sprzedam GALAXY CAMEO (mobilny jednoosiowy do sprawnego przetransportowan

Profesjonalne pranie tapicerki Meblowej, dywanów I wykładzin

Zapraszam do skorzystania z profesjonalnych usług prania (nie tylko z nazwy), posiadamy odpowiednie

FaceBook