Wszystko o centralnym odkurzaniu, czyli co powinieneś wiedzieć

11 lutego 2016 0 Komentarzy

System centralnego odkurzania jest systemem instalacji, składający się z jednostki centralnej, systemu rur i gniazd zssących. Zmienia całkowicie podejście do sprzątania, czyniąc je komfortowym, przyjaznym dla alergików i środowiska. Odpowiednio rozplanowana instalacja systemu wraz z wyborem jednostki centralnej dobrej jakości, z mocą dostosowaną do gabarytów naszego domu posłuży na przez wiele lat. Warto wybrać więc raz a dobrze.

System centralnego odkurzania jest systemem instalacji, składający się z jednostki centralnej, systemu rur i gniazd zssących. Zmienia całkowicie podejście do sprzątania, czyniąc je komfortowym, przyjaznym dla alergików i środowiska. Odpowiednio rozplanowana instalacja systemu wraz z wyborem jednostki centralnej dobrej jakości, z mocą dostosowaną do gabarytów naszego domu posłuży na przez wiele lat. Warto wybrać więc raz a dobrze.

System centralnego odkurzania jest do pięciu razy bardziej wydajny od tradycyjnego. Poprawnie zamontowany i odpowiednio eksploatowany system centralnego odkurzania zapewnia długotrwałe i komfortowe użytkowanie. Aby instalacja działa bezawaryjnie przez długie lata, już na etapie budowy domu należy rozplanować montaż systemu centralnego odkurzania.

Od czego zacząć?
Instalacja systemu centralnego odkurzania powinna być dostosowana do uwarunkowań architektonicznych budynku. Kładzie się ją wraz z innymi instalacjami zanim zamkniemy ściany. Rozprowadzenie przewodów instalacji jest kluczowe – powinniśmy unikać tworzenia zbyt ostrych łuków i zwrócić dokładną uwagę na to, aby łączące rury trójniki były odpowiednio zamontowane Instalacja posiadająca zbyt dużą ilość kątów prostych jest narażona na tworzenia się zatorów z kurzu, czy z innych zanieczyszczeń, dlatego montaż warto zlecić specjalnej firmie bądź przy samodzielnym montowaniu postępować dokładnie ze wskazówkami producenta. W nieprawidłowo położonej instalacji obecność zatoru sygnalizowana jest przez charakterystyczny świst. Kiedy niedrożność jest niewielka, można usunąć ją sprężyną hydrauliczną – mówi Michal Stelmach, ekspert firmy UST-M.
Jeżeli instalacja w domu jest poprawnie zamontowana i działa bez zarzutu, warto co jakiś czas asekuracyjnie przeczyścić rury specjalnymi kulkami. Wykonane z gumy są bezpieczne dla instalacji, poruszając się wewnątrz niej sprawnie usuwają mogący zalegać tam kurz, a przy okazji odświeżają instalację. Kulki wielokrotnego użytku przepuszczamy przez wszystkie gniazda ssące. Ta czynność pozwoli nam uniknąć tworzenia się zatorów w przyszłości.

Mierz siły na zamiary
W eksploatacji jednostki centralnej należy pamiętać, że służy ona przede wszystkim do zbierania kurzu oraz niewielkich zabrudzeń. Instalacji wyposażonych w standardową jednostkę centralną nie powinniśmy wykorzystywać do zbierania pyłów, wody, lub szkła. Jeżeli odkurzacz ma być wykorzystywany do nieszablonowych celów jak np. zbieranie gruzu, popiołu, czy mycia podłogi – wybieramy model wyposażony w specjalistyczny separator. Jeżeli nasza jednostka wyposażona jest w wymienny worek na nieczystości musimy pamiętać o ich regularnej wymianie, która jest intuicyjna i dokonuje się jej raz na kwartał – dodaje Michał Stelmach z UST-M. Przykładem jest jednostka Moderno Premium, która posiada specjalny elektroniczny panel, który poinformuje o potrzebie przeprowadzenia konserwacji, np. wymianie wkładów. Dodatkowo posiada specjalny system podwójnej filtracji – dokładny oraz cyklonowy. Jest to nowoczesne urządzenie dedykowane klientom, którzy oczekują bezawaryjnego użytkowania i atrakcyjnego wyglądu. Moc urządzenia Moderno Premium możemy dobrać do wielkości naszego domu i długości instalacji. Jest to niezmiernie istotne, bowiem odkurzacz o zbyt małej mocy będzie sprzątać niedokładnie, natomiast kiedy jego siła ssąca będzie zbyt duża, końcówki będą przyssawać się do dywanu, czy wykładzin.

Przy wyborze systemu centralnego odkurzania warto skonsultować temat ze specjalistą, który pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości. Przemyślana decyzja pozwoli nam na uniknięcie kłopotów w przyszłości i efektywne użytkowanie sprzętu na lata.

Komentarze

Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Dodaj Komentarz


Instalacja elektryczna w domu.
09 listopada 2018 wladek
Klimatyzacja
09 paĹşdziernika 2018 n7070
dobry hydraulik
23 września 2018 mken
meble na zamowienie-dobrze i nie drogo
20 września 2018 ka4rolcia
Ciepłe Bramy Segmentowe - promocja / Napędy do bram

UWAGA ! Na wakacje obniżamy cene bram  segmentowych !! TYLKO TERAZ  BRAMY SEGMENTOWA / Złoty Dąb ,

Wentylacja - Rekuperacja

Wentylacja z odzyskiem ciepła - rekuperacja. Obniż rachunki za ogrzewanie nawet o 50% i oddychaj św

Sprzedam dom jednorodzinny 105m2 Olszewo-Borki ul.Wierzbowa

Sprzedam dom jednorodzinny 105 m2 wraz z działką o powierzchni 0,60 ha i budynkiem gospodarczym muro

Działki budowlano-rekreacyjne na Mazurach

Cena:  41 900 złKontakt bezpośredni do właściciela nieruchomości 605 745 715Sprzedam działki budowla

działka budowlana w Kadzidle

Oferuję w sprzedązy działkę budowlaną w Kadzidle, cicha spokojna okolica w Kierunku na Strzałki z do

FaceBook