Prowadzisz firmę w Mazowieckiem? Zyskaj do 80% refinansowania na ogniwa fotowoltaiczne

23 maja 2017 0 Komentarzy

W kwietniu rusza pierwszy nabór w ramach regionalnego programu operacyjnego woj. mazowieckiego, w ramach którego możesz starać się o zwrot nawet 80% na inwestycję w fotowoltaikę. Spiesz się, czasu nie zostało wiele.

W kwietniu rusza pierwszy nabór w ramach regionalnego programu operacyjnego woj. mazowieckiego, w ramach którego możesz starać się o zwrot nawet 80% na inwestycję w fotowoltaikę. Spiesz się, czasu nie zostało wiele.
 
 
 

 

Mazowieckie inwestuje w OZE. Głównym beneficjentem firmy

Samorząd woj. mazowieckiego uruchomił właśnie program Działanie 4. Odnawialne źródła energii (OZE), dzięki któremu przedsiębiorcy mogą starać się o pokrycie do 80% kosztów zakupu i instalacji paneli fotowoltaicznych.

Każda firma, spełniająca warunki konkursowe może wnioskować o dofinansowanie w wysokości nawet 1,5 miliona złotych. Wnioski w ramach mazowieckiego programu OZE można składać od 28 kwietnia do 28 sierpnia br. (o warunkach czytaj w ogłoszeniu PMA.04.01.00-IP.01-14-051/17).

Po co panele fotowoltaiczne w mojej firmie?

Instalacja paneli fotowoltaicznych to w praktyce:

1. Do 70% niższe rachunki z energię elektryczną dla każdej firmy

Instalacje fotowoltaiczne to w praktyce 60-80% niższe zużycie energii elektrycznej z sieci w zależności od skali inwestycji.]

2. Brak dodatkowych kosztów serwisowania nawet przez kilkadziesiąt lat

Panele fotowoltaiczne nie wymagają okresowego serwisowania nawet po latach od instalacji. Co ważne – producenci obejmują swoje urządzenia długimi okresami gwarancyjnymi (średnio 25 lat), a awarie należą do rzadkości i wynikają częściej z błędów projektowych firmy instalacyjnej niż niskiej trwałości komponentów z jakich się składają.

3. Wysoka niezależność od zewnętrznych dostawców energii

Przedsiębiorstwa o podwyższonym zapotrzebowaniu na energię elektryczną stają się niezależne od czynników zewnętrznych, w tym przede wszystkim od generalnej polityki cenowej na poziomie regionalnym i ogólnopolskim.

4. Budowa Eko-wizerunku przedsiębiorstwa

Fotowoltaika to realna szansa na wzmocnienie wizerunku firmy jako tej, która wypełnia unijne standardy w zakresie dbałości o otoczenie, a co za tym idzie – wpływa bezpośrednio i pośrednio na decyzje zakupowe klientów w otoczeniu B2B i B2C.

5. Możliwość wnioskowania o zmianę wielkości zamówionej mocy umownej

Niższe zużycie energii elektrycznej pochodzącej z sieci daje możliwość złożenia wniosku o zmniejszenie wielkości zamówionej mocy umownej (terminy w jakich przedsiębiorca może wnioskować o zmniejszenie wielkości są indywidualnie ustalane w umowach z dostawcami energii).

Nadwyżka energii to żaden problem. Sprzedasz ją ZE

Profesjonalnie zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna, która odzwierciedla rzeczywiste potrzeby firmy, pozostaje niezależna od regulacji politycznych. Nadwyżkę energii elektrycznej firma może sprzedać do sieci ZE lub wykorzystać zgodnie z planowaną nowelizacją  w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Nowelizacja OZE przyniosła rozliczenia na zasadzie tzw. odpustów, które w zasadniczy sposób podwyższają rentowność wdrożenia instalacji fotowoltaicznych w sektorze przedsiębiorstw.

"Wszystkie wdrażane przez nas projekty są realizowane w taki sposób, aby panele w 100% odzwierciedlały potrzeby energetyczne przedsiębiorstwa. Co jednak najważniejsze, gwarantujemy kompleksową obsługę od przygotowania projektu o dotację, przez wdrożenie aż do zmniejszenia rachunków za czarną energię – mówią nam eksperci od fotowoltaiki z EkoFachowcy.pl"

Dla kogo panele fotowoltaiczne, a dla kogo nie?

Szacuje się, że instalacja paneli fotowoltaicznych staje się uzasadniona finansowo przy kosztach za energię elektryczną już na poziomie 500 – 600 złotych netto.

Komentarze

Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Dodaj Komentarz


COMFORT - BRAMY OKNA ROLETY MISTRZOWSKA OFERTA

Poznaj naszą kompleksową ofertę i wybierz bramę odpowiednią dla siebie! Zalety bramy Krispol

Rekuperacja - Wentylacja

Montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła - Rekuperacja.
 
Projekt, Kosztorys urządzeń i

Planujesz remont domu, mieszkania,biura ??? Szukasz dobrej ekipy ? Zadzwoń do nas!

Planujesz remont mieszkania domu, biura, lokalu? A może postawiłeś dom i szukasz wykończenia

Planujesz remont domu, mieszkania,biura ? Szukasz dobrej ekipy ? Zadzwoń do nas!

Planujesz remont mieszkania domu, biura, lokalu? A może postawiłeś dom i szukasz wykończenia

Deski grube, 2.85m, 4 cm, 5 cm, półtora cala, 2.5 cm, sklejka, doka

Witam,
sprzedam DESKI o grubości 4 cm i 5 cm.
Wymiary (długość):
od dołu: ok. 2.85m
góra ( po

FaceBook