Nowe czy rynek wtórny, czyli jak wybrać mieszkanie?

21 grudnia 2016 0 Komentarzy

Nowe mieszkania kupowane są zazwyczaj u dewelopera i są one bardzo nowoczesne, często na zupełnie nowym osiedlu. Wyglądają bardzo atrakcyjnie i w porównaniu do innych mieszkań, są luksusowe. Niektóre z nich to nawet apartamenty ponieważ posiadają dosyć duże pomieszczenia, przestrzenne, aneks kuchenny, balkon w połączeniu z tarasem i widokami na piękne okolice przyrodnicze.

Do tego jest na korytarzu winda a w podziemiach garaż na samochód. Im bardziej luksusowe mieszkania, tym i teren wokół jest piękniejszy. Są specjalne strefy dla dzieci, a nawet parkingi czy też obiekt pilnuje ochrona. Wszystko wygląda bardzo ładnie, na miarę stylu zagranicznego budownictwa. Jednak za takie luksusy jest również wysoka cena, opiewająca na sześćset tysięcy złotych a nawet więcej. Ludzi nie stać na takie mieszkania, dlatego kupują je na kredyt z banku.


Jest to ogromne ryzyko, ponieważ kredyt spłacać trzeba z odsetkami to przez około trzydzieści lat. Dla rodzin z dziećmi jest to dobre rozwiązanie, forma nowych możliwości na przyszłość. Natomiast trzeba mieć stabilną sytuację zawodową, finansową aby móc sobie na to pozwolić. Zanim otrzyma się mieszkanie, należy dokonać wielu formalności, w banku, ale i z deweloperem. Tutaj obowiązuje umowa która powinna pokazywać wszystkie zobowiązania obu stron. W razie różnych okoliczności i sporów, sprawa trafia do sądu. Korzyścią własnego mieszkania z rynku pierwotnego jest to, że oddawane jest w stanie surowym i można je urządzić na własny sposób.


Wszystko pachnie nowością i dla wielu osób to właśnie przemawia za zakupem. Innym wyborem jakiego można dokonać, jest zakup mieszkania na rynku wtórnym. Przede wszystkim procedury są łatwiejsze i mniej skomplikowane. Więcej mieszkań jest również tańszych i dostępnych od ręki. Sprzedawane są po znajomości, w spółdzielni, a także jest wiele ogłoszeń w gazecie czy na tabelach ofert internetowych. Rynek wtórny posiada całą gamę różnych mieszkań, a najbardziej pożądane to kawalerki oraz dwupokojowe.


Jak wiadomo, trzeba włożyć więcej pracy w remont, ponieważ każdy ma swój gust i styl dotyczący wnętrz. Jednak razem z remontem stawka za mieszkanie nie dorównuje temu, co trzeba zapłacić za zupełnie nowe mieszkanie. W obu przypadkach natomiast trzeba pamiętać o tym, aby uzyskać akt notarialny i mieć pewność że mieszkanie jest na własność. Można je wtedy sprzedać kolejnym osobom po kilku latach użytkowania. Na wybór mieszkania nowego lub użytkowanego wpływa także to czy będzie one wynajmowane czy sprzedawane czy też zamieszkiwane.


Taka decyzja powoduje, że część osób decyduje się jednak na mieszkania nowe. Ich wartość jest wyższa, stąd też i opłaty za wynajem czy czynsz są wyższe w porównaniu z innymi mieszkaniami. Studentowi natomiast bardziej opłaca się wynająć mieszkanie na rynku wtórnym, ponieważ lepiej zaoszczędzi, a resztę pieniędzy może przeznaczyć na edukację. Jak się okazuje, na dłuższy czas bardziej opłaca się kupować nowe mieszkania, natomiast na okres krótszy mieszkania z rynku wtórnego. Ta druga opcja jest dobra także dla osób przebywających w innym mieście, szukających pracy czy też czekających na własne warunki mieszkaniowe już na stałe.


Dziękujemy portalowi StockBud.pl za współpracę merytoryczną.

Komentarze

Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Dodaj Komentarz


BRAMY GARAŻOWE _ NAPĘDY BRAM

ZAMAWIASZ OD FIRMY Z DOŚWIADCZENIEM - 20 LAT NA RYNKUW ofercie firmy DOM-SYSTEM znajdziesz:- bramy g

COMFORT - BRAMY OKNA ROLETY MISTRZOWSKA OFERTA

Poznaj naszą kompleksową ofertę i wybierz bramę odpowiednią dla siebie! Zalety bramy Krispol to :

ODBIOR ZLOMU

ODBIOR ZLOMU TEL 512 741 798

szambo zbiorniki betonowe z atestami i 5-letnią gwarancją, transportm, montażem

 Oferuję zbiorniki betonowe PRODUKOWANE W WOJEWÓDZTWIE LUBUSKIM, ekologiczne z przeznaczeniem na:
-

Ogrodzenie tymczasowe-budowlane SET PREMIUM

Ogrodzenie tymczasowe-budowlane SET PREMIUM

ZADZWOŃ I ZAPYTAJ  576-353-205

Zestaw zawierający jedn

FaceBook