Moje pierwsze mieszkanie

14 lipca 2017 0 Komentarzy

Moje pierwsze mieszkanie

Podobno pierwsze urządza się dla wroga, drugie dla przyjaciela, a dopiero trzecie dla siebie. I może jakaś motywacja w tym jest, by cały czas doskonalić przestrzeń wokół siebie. Ale na pewno pierwsze mieszkanie na zawsze zostaje w pamięci jako ta inwestycja, od której często zaczyna się dorosłe życie. Co istotne rzadko się zdarza, że mamy własne pieniądze na tak duży wydatek albo rodzice w prezencie kupują młodym pierwsze gniazdko. Dla większości jedyną możliwością (i to też nie do końca w zasięgu ręki dla wszystkich) jest kredyt hipoteczny, który trzeba spłacać latami. Jak już pokonamy tę przeszkodę, pozostaje nam radość wybierania sprzętów, komponowania stylizacji, meblowania i zapraszania gości na zwyczajową parapetówkę.

Urządzić się z głową

Sklepy pękają w szwach od materiałów wykończeniowych, armatury, mebli, sprzętów i dodatków. Kwestia dobrego pomysłu i nawet za niewielkie pieniądze można stylowo i niepowtarzalnie się urządzić. Idealną skarbnicą pomysłów są katalogi, gazety wnętrzarskie oraz Internet. Gdy kupiliśmy mieszkanie w stanie deweloperskim, to naprawdę możemy pozwolić sobie na puszczenie fantazji. Takie mieszkanie, które jest urządzanie nakładem wielu środków i finansowych, i ciężką pracą jest jedną z najważniejszych inwestycji w życiu. Tym bardziej jest strata, zniszczenie lub naruszenie tak mocno nas dotyka. Warto oprócz kupowania podłóg, kafelków i piekarnika pomyśleć o dobrym ubezpieczeniu nieruchomości Low Cost Home Insurance na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń.

Ubezpieczyć się mądrze

W poszukiwaniu najlepszego ubezpieczyciela warto bazować na konkretnych wyliczeniach oraz dokumentacji. Poza murami i wyposażeniem mieszkanie to pewnego rodzaju azyl bezpieczeństwa. Gdy zostaje on w jakikolwiek sposób zakłócony, czujemy się niepewni, a przecież różne zdarzenia w życiu nas spotykają. Nie wszystkich uda się uniknąć, ale na niemalże wszystko można się przygotować.

W momencie, gdy kupiliśmy mieszkanie na kredyt, bank będzie wymagał od nas cesji polisy ubezpieczeniowej. Pamiętajmy jednak, że w razie nieszczęśliwego zdarzenia polisa chroni tak naprawdę interes kredytodawcy a nie nasz. Dobrze jest zainwestować w sprawdzoną i dopasowaną do naszych potrzeb polisę, która w razie nieszczęśliwego zdarzenia zapewni nam odszkodowanie, jak i pomoc logistyczna i fachową. W zebraniu ofert różnych ubezpieczycieli pomagają porównywarki, które dopasują oferty bądź do wskazanej przez nas sumy ubezpieczenia bądź składki. Dobrze jest przejrzeć te oferty bardzo dokładnie, aby nie opierać się tylko na kryterium ceny bądź atrakcyjnej reklamie.

 

Komentarze

Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Dodaj Komentarz


Wentylacja - Rekuperacja

Wentylacja z odzyskiem ciepła - rekuperacja. Obniż rachunki za ogrzewanie nawet o 50% i oddychaj św

COMFORT - BRAMY OKNA ROLETY

Poznaj naszą kompleksową ofertę i wybierz bramę odpowiednią dla siebie!
Zalety bramy Krispol to :-

Działka budowlana z lasem Zabiele Wielkie

Sprzedam pięknie położoną działkę budowlaną 17 ar oraz 1,3 ha lasu bezpośrednio przylegającego do n

Układanie Glazury Glazurnik Remont Terakoty Gresu

Układanie Glazury Glazurnik Remont Terakoty GresuOferuję kompleksowe remonty począwszy od układanie

Dom w sąsiedztwie lasu

Witam,Do sprzedania dom piętrowy z piwnicą. Działka znajduje się w sąsiedztwie lasu, 17 km od Ostroł

FaceBook