Deski podłogowe – jak układać?

24 kwietnia 2017 0 Komentarzy

Drewniana podłoga stanowi jeden z piękniejszych elementów wykończenia wnętrza. Ten szlachetny materiał towarzyszy nam właściwie od zawsze, dlatego trudno się dziwić, że żywimy do niego sentyment. Ułożenie podłogi z desek to ambitne zadanie, jednak przy odrobinie wysiłku można je wykonać. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Drewniana podłoga stanowi jeden z piękniejszych elementów wykończenia wnętrza. Ten szlachetny materiał towarzyszy nam właściwie od zawsze, dlatego trudno się dziwić, że żywimy do niego sentyment. Ułożenie podłogi z desek to ambitne zadanie, jednak przy odrobinie wysiłku można je wykonać. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Deski podłogowe - parkiet.pl prezentują się znakomicie tak w klasycznych, jak i w nowocześnie urządzonych wnętrzach. Aby ułożyć drewniany parkiet, konieczne jest zachowanie właściwej kolejności. Poszczególne czynności wykonywane z dbałością i w odpowiednich sekwencjach pozwalają na uzyskanie wymarzonego efektu.


Przed położeniem desek należy znać wymiary legarów. Konieczne jest także określenie optymalnych odległości pomiędzy nimi. Aby to zrobić, należy wziąć pod uwagę również grubość warstwy izolacyjnej ułożonej między poszczególnymi legarami. Duże znaczenie ma także dopasowanie wymiarów desek. Postarajmy się ustalić taką długość i szerokość, aby uniknąć konieczności sztukowania. W przeciwnym razie podłoga będzie prezentowała się gorzej, niż byśmy oczekiwali.


Deski powinno się układać równolegle do ściany, w której znajduje się okno. Zanim rozpoczniemy układanie, zaimpregnujmy drewno (także legary), przy użyciu środka grzybobójczego. Po ułożeniu konieczne jest dwukrotne oszlifowanie podłogi, a także zabezpieczenie jej pokostem, lakierem bądź woskiem. Pominięcie którejś z tych czynności może sprawić, że nasza podłoga nie będzie tak piękna i trwała, jak byśmy sobie tego życzyli.    


Pierwszy etap prac to przygotowanie legarów: przycinanie i wiercenie otworów na wkręty, które mocują legary do szlichty. Pod legarami umieśćmy kawałki papy lub niewielkie deseczki, aby skorygować różnice poziomów. Kolejny krok to przytwierdzenie legarów do szlichty. Konieczne jest zachowanie dwucentymetrowych odstępów pomiędzy końcami legarów a ścianami. Trzeci etap to układanie desek. Działania w tym zakresie rozpoczynamy przy ścianie, w której znajduje się okno. Deski mocujemy przy użyciu wkrętów o odpowiedniej długości. Kolejną deskę można ułożyć dopiero po przymocowaniu poprzedniej do legarów, dociskając jedną do drugiej, aby nie pojawiły się nieefektowne szpary. Nie należy dociskać ręcznie – robimy to, używając kołka i klina. Pod kilka przymocowanych desek wsuwa się izolację z wełny mineralnej. Zanim to zrobimy, upewnijmy się, czy na podłożu nie występuje brud albo wilgoć. Ostatni etap to mocowanie listew przyściennych. Ważne jest właściwe przycięcie listwy w miejscu zetknięcia z kolejną. Kąt cięcia powinien wynosić 45 stopni.

Komentarze

Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Dodaj Komentarz


BRAMY GARAŻOWE _ NAPĘDY BRAM

ZAMAWIASZ OD FIRMY Z DOŚWIADCZENIEM - 20 LAT NA RYNKUW ofercie firmy DOM-SYSTEM znajdziesz:- bramy g

COMFORT - BRAMY OKNA ROLETY MISTRZOWSKA OFERTA

Poznaj naszą kompleksową ofertę i wybierz bramę odpowiednią dla siebie! Zalety bramy Krispol to :

ODBIOR ZLOMU

ODBIOR ZLOMU TEL 512 741 798

szambo zbiorniki betonowe z atestami i 5-letnią gwarancją, transportm, montażem

 Oferuję zbiorniki betonowe PRODUKOWANE W WOJEWÓDZTWIE LUBUSKIM, ekologiczne z przeznaczeniem na:
-

Ogrodzenie tymczasowe-budowlane SET PREMIUM

Ogrodzenie tymczasowe-budowlane SET PREMIUM

ZADZWOŃ I ZAPYTAJ  576-353-205

Zestaw zawierający jedn

FaceBook